آموزش

نصب پرده در ۴ مرحله به روش سقفی و دیواری | به همراه توضیحات کامل و تصویری

آموزش نصب پرده های جدید

آموزش نصب پرده

آیا پس از خرید پرده نحوه نصب پرده و یا روش تنظیم مدل ها را بلد نیستید؟ برای خرید پرده اندازه گیری صحیح پنجره ها را بلد نیستید؟ نحوه نصب انواع کرکره و زبراها را چطور ؟ برای نصب چوب پرده نیاز به راهنمایی دارید؟

پرده ها جزو اصلی ترین عنصر در دکوراسیون داخلی خانه محسوب می‌شوند و می‌توان گفت که نوعی لباس برای خانه های ما هستند که اگر نامرتب باشند ، جلوه و زیبایی خانه ما را بسیار کم می‌کنند و بر تمامی اجزای دکوراسیون تاثیر منفی می‌گذارند. در این مطلب آموزشی از مجموعه مطالب آموزشی وبسایت ابزار پرده سعی در ارائه روش های مختلف برای نصب و اجرای انواع چوپ پرده و پرده های ساده به صورت سقفی و دیواری را داریم.

نصب پرده های ساده ، پلیسه یا زبرا نیاز به مهارت و تخصص چندانی ندارد ولی با یادگیری و رعایت اصول آن می‌توان دکوراسیون خانه را به زیبایی و آراستگی هر چه تمام تکمیل کرد. در این آموزش قصد داریم تا تمامی مراحل نصب پرده از ابتدای کار تا تکمیل نهایی آن را قدم به قدم به شما آموزش دهیم تا شما عزیزان هم بتوانید به روش درست کار خود را به اتمام برسانید.

نصب پرده

 

مطالبی که در آموزش نصب انواع پرده خواهید خواند :

 •   اصول اندازه گیری و محل نصب پرده ها
 •   ابزارها و لوازمی که قبل از شروع کار حتما باید تهیه کنید.
 •  طریقه نصب چوب پرده های سقفی و دیواری
 •  طریقه نصب گیره و هوکس
 •  نصب پرده های قدیمی ، ساده ، پلیسه و پارچه ای
 •  آموزش نصب والان و تنظیم دکور ها
 •  آموزش نصب میله پشت دری
 • آموزش نصب پرده های ساده و مدل دار

 

1.اصول اندازه‌گیری پنجره و محل صحیح نصب پرده

یکی از مهم ترین عواملی که موجب زیبایی پرده و دکوراسیون بعد از نصب پرده می‌شود اندازه گیری درست و دقیقی است که قبل از خرید صورت گرفته باشد.
اگر قصد خرید پرده و چوب پرده را دارید و می‌خواهید خودتان اندازه گیری پنجره را انجام دهید ، حتما مقاله اندازه گیری ابعاد پنجره را بخوانید.

 

ابزارها و لوازمی که قبل از شروع کار باید تهیه کنیم :

چهارپایه یا نردبان – دریل – پیچ گوشتی – مداد – چکش – متر – پیچ و رولپلاک

ابزار و لوازم نصب پرده

 

پیچ و رولپلاک و مته دریل چه مدلی تهیه کنیم که مناسب باشد؟

مته و پیچ و رولپلاک نصب پرده

 

برای سوراخ کردن انواع مصالح مانند سنگ، بتن کاشی و سرامیک از مته الماسه و برای سوراخ کردن اجسام آهنی از مته کبالت استفاده کنید. انواع مختلف پیچ و رولپلاک به تفکیک سازه برای نصب چوب پرده:

 • برای سقف و دیوار های معمولی ، پیچ و رولپلاک معمولی با شماره 4 یا 5 مناسب است.
 • برای سقف های گچی و کناف و سقف هایی که بسیار ضعیف هستند ، پیچ و رولپلاک پروانه پلاستیکی یا آهنی کاربرد دارد.
 • برای در و پنجره پی وی سی پیچ معمولی کاربرد دارد.
 • برای در و پنجره های آهنی پیچ سرمته کاربرد دارد.

 

2.شروع نصب پرده ها قدم به قدم

در اولین قدم محل مورد نظر برای نصب پرده را مشخص می‌کنیم تا بتوانیم در تناسب با اندازه پنجره از بست سقفی یا بست دیواری به تعداد مورد نیاز استفاده کنیم.

علامت زدن محل نصب پرده ها

 

محل مورد نظر خود را با مداد و یا خودکار علامت می‌زنیم.

♦برای نصب چوب پرده به سقف ، اولین چوب پرده را به اندازه 5 سانتی متر ( 3 بند انگشت ) از پنجره فاصله می‌دهیم.برای نصب میله های بعدی نسبت به اولین چوب پرده همین فاصله را رعایت می‌کنیم.
♦برای نصب چوب پرده به دیوار ، از قسمت بالای پنجره 10 الی 15 سانتی متر بالاتر و از طرفین 5 الی 10 سانتی متر فاصله گذاشته و سپس علامت می‌زنیم.

بیشتر بخوانید
آموزش نصب کرکره فلزی | راهنمای تصویری و قدم به قدم

 

چه تعداد بست سقفی و بست دیواری برای چوب پرده تهیه کنیم؟

تعداد بست سقفی و بست دیواری برای تمامی مدل های چوب پرده تقریبا یکی است :

برای اندازه های کمتر از 220 سانتی متر ، 2 عدد پایه
برای اندازه های بین 230 تا 350 سانتی متر ، 3 عدد پایه
برای اندازه های بین 360 تا 460 سانتی متر ، 4 عدد پایه
برای اندازه های بین 470 تا 540 سانتی متر ، 5 عدد پایه
برای اندازه های بیشتر از 550 سانتی متر ،به ازای هر یک متر یک پایه اضافه می‌شود.

✔ نکته مهم : تعداد بست برای چوب پرده پلاستیکی ( pvc ) به ازای هر 80 سانتی متر 1 عدد است.

بعد از مشخص شدن تعداد پایه ها و علامت گذاری آن ها ، محل مورد نظر را که قبلا علامت زده بودیم توسط دریل سوراخ می‌کنیم:

طریقه نصب پرده های سقفی

 

✔ ترفند کاربردی: بسیاری از افراد به خاطر گرد و خاک حاصل از دریل کاری از انجام این کار توسط خودشون کمی سخت گیر هستند ولی می‌توانید برای این که از گرد و خاک دریل کاری راحت بشید موقع کار لوله جارو برقی را کنار دریل خود بگیرید تا ذره ای گرد و خاک هم نتواند بر روی وسایل خانه پخش شود.

 

طریقه نصب پرده های سقفی و دیواری چه تفاوتی با هم دارد؟

تفاوت نصب پرده های سقفی و دیواری تنها در نوع پایه و بست چوب پرده است که متناسب با محل اجرا ، حتما به دیواری یا سقفی بودن پایه ها توجه کنید. اگر بر روی سقف گچ بری های مخفی ( آرک ) قرار داشته باشد ، حتما چوب پرده های ساده ، ریلی و پانچی خود را داخل آن قسمت نصب کنید تا در کنار مخفی ماندن محل چوب پرده و دوخت نوار پرده ظاهری زیبا داشته باشد.

پس از سوراخ کردن محل مور نظر و بستن پیچ و رولپلاک به آن ، پایه دیواری و بست را به ترتیب می‌بندیم. در تصویر زیر طریقه نصب چوب پرده های دیواری را مشاهده کنید تا محل مناسب برای نصب پرده های ساده را به خوبی یاد بگیرید.

طریقه نصب پرده های دیواری

 

چوب پرده های خود را به ترتیب و با دقت به پایه ها ببندید. اگر از کتیبه چوبی یا پلاستیکی pvc هم استفاده می‌کنید آن را جلوتر از همه چوب پرده ها نصب کنید. پس از اتمام نصب ریل ها و کتیبه نوبت به نصب پرده است.

 

 برای نصب پرده از گیره هوکس استفاده کنید

برای نصب پرده با استفاده از گیره و هوکس ابتدا گیره چرخدار را داخل چوب پرده قرار داده و سپس هوکس فلزی یا پلاستیکی را به نوار پرده وصل می‌کنیم. بعد از نصب گیره هوکس فلزی یا پلاستیکی، پرده ها را به صورت مرتب تا کرده و بر روی شانه خود قرار می دهیم تا سنگینی پارچه احساس نشود و بافت ( تار و پود ) پارچه سالم بماند. بعد از قرار دادن پرده بر روی شانه هوکس هایی که به نوار پرده وصل کرده بودیم را به دخل گیره های چوب پرده متصل می‌کنیم.

گیره و هوکس را به ترتیب از اول تا آخر نوار به چوب پرده وصل می‌کنیم و اگر قصد داشتیم تا پرده ثابت بماند، هوکس اول و آخر نوار پرده را به سربند چوب پرده متصل می‌کنیم. بیش از 80 درصد نصب پرده های ساده به این صورت است و به شما به راحتی می‌توانید انجام دهید.

بیشتر بخوانید
آموزش نصب پرده زبرا به روش سقفی و دیواری

✔ ترفند : همیشه از پرده آستری شروع کنید و در اخر دکور یا والان خود را نصب کنید. به دلیل اینکه می‌توانید راحت تر ایراد کار را تشخیص بدهید.

 

نصب پرده های ساده و پلیسه

پرده های ساده و پلیسه جز پرده ها پر طرفدار محسوب می‌شوند که در طرح ها و رنگ های مختلف استفاده می‌شوند. برای این سبک پرده از هر نوع پارچه با رنگ های مختلف می‌توان استفاده کرد که در تصویر زیر نمونه ای مناسب از نصب پرده های ساده و پلیسه را مشاهده می‌کنید:

نصب پرده های ساده

نصب پرده های پلیسه

 

پس از اتمام کار نوبت به ریختن سرب پرده به حریر یا تور می‌شود که باید این کار را به ارامی و با حوصله انجام بدید تا پارچه آسیب نبیند. حالا باید به دقت قسمت پایین پرده را با دستگاه پانچ ( دستگاه اتیکت زن مارک لباس) سوزن کاری کنید تا تمامی پلیسه ها و چین ها مرتب کنار هم قرار بگیرند.

دستگاه پانچ پرده برای حریر و تور

سرب پرده

 

✔ ترفند : اگه برای مرتب کردن پلیسه ها دستگاه پانچ ندارید سوزن ته گرد هم همین کار را برای شما انجام می‌دهد ، ولی برای اتاق کودک سعی کنید از این روش استفاده نکنید به دلیل اینکه امکان دارد هنگام بازی سوزن به دست فرزندتان آسیب بزند.

 

نصب والان پرده و تنظیم مدل مناسب

والان های پرده که اسم های مختلفی نظیر پنل ، دکوری ، یال و … دارند، جهت بهبود و زیبایی دکوراسیون پرده خانه دارند.والان دکور در مدل های مختلف به بازار عرضه می‌شوند که طیف گسترده ای از رنگ ها را در بر می‌گیرد. برای نصب والان ها باید به مدل جمع شدن پارچه و دوخت والان توجه کنید. هر پارچه ای باید به یک مدل خاص جمع شود.
عوامل موثر در تعیین مدل دکورها شامل :

 • متراژ پارچه : عرض و طول
 • طرح پارچه : پارچه های گلدار ، راشل ،ساده ، پتینه. ..
 • نوع دوخت : یقه شل ، پلیسه ، ساده ، چین دار،..
 • محل نصب : سقف ، دیوار ، داخل آرک

 

با انتخاب صحیح عوامل ذکر شده می‌توانید مدل پرده خود را طبق سلیقه خودتان جمع کنید. به این نکته دقت داشته باشید که بعضی از پرده های جدید پارچه ای حالتی دارند که مقداری از طول پارچه به حالت ریزشی بر روی زمین قرار می‌گیرد. اگر قصد دارید از این مدل والان ها خریداری کنید باید متراژ پارچه خود را اضافه تر از حالت استاندارد تهیه کنید.

بعضی از مدل های والان هم مماس با زمین یا دیوار قرار می‌گیرند و به بغل جمع می‌شوند.

چند نمونه از دکور های جدید :

نصب والان پرده

والان پرده مخمل سفید

والان پرده مخمل ریزشی قهوه ای

 

نحوه نصب میله پشت دری

نصب میله پشت دری بسیار راحت تر از مدل های دیگر است.برای این کار ابتدا پایه های آن را روی پنجره علامت می‌زنیم. ( دو پایه در قسمت بالا و دو پایه در قسمت پایین پنجره )

در مرحله بعد برای نصب میله پشت دری پایه را به صورت مستقیم بر روی پنجره قرار داده و با پیچ می‌بندیم. در آخر پرده را بر روی میله متصل کرده و به پایه ها می‌بندیم.( بهتر است از پیچ های سرمته استفاده کنید )

بیشتر بخوانید
نحوه نصب پرده حمام با میله پرده استیل و تلسکوپی | آسان و کاربردی

نصب میله پشت دری

 

نصب پرده پشت دری

نحوه نصب پرده های جدید

آموزش نصب پرده های جدید که شامل انواع پرده پارچه ای در مدل پانچی ، مینیمال  و  یا زبرا ، کرکره ، شید و دیگر پرده ها که ازنظر ساختار و طراحی ترند و جدید محسوب می‌شوند را می‌توانید از وبلاگ آموزشی ابزار پرده مشاهده کنید.  نحوه نصب هر یک از این پرده ها با دیگری متفاوت بوده و نیاز است تا به درستی این کار انجام شود.

پرده پانچ نصب شده

نصب پردهای جدید

در جدول زیر میزان راحتی و سختی نصب انواع پرده ها را برا شما قرار داده ایم تا ببیند برای انجام این کار چقدر به مهارت نیاز دارید ؟

مدل پرده برای نصبنصب به صورت سقفینصب به صورت دیوارینیاز به نصب توسط نصاب؟
پرده های ساده ( ریلی و گیره ای )آسان متوسطخیر
پرده های پلیسه ( پلیسه ساده و اتومات )متوسطمتوسطخیر
پرده های پانچآسانمتوسطخیر
پرده های مینیمالسختسختبله
پرده های مکانیکی ( زبرا ، شید ، دو مکانیزم )آسانسختخیر
پرده های کرکره ای ( کرکره فلزی و چوبی )متوسطسختبله
پرده های هانیکوم ( پلیسه و هانیکوم )سختسختبله
پرده های حصیری و بامبوسختسختبله
پرده های حماممتوسطمتوسطخیر
پرده های بیمارستانیسخت ( نصاب تخصصی )سخت ( نصاب تخصصی ) بله توسط تصاب تخصصی

تعدادی از سوالات متداول مشتریان برای نصب پرده های ساده و چوب پرده

 • فاصله چوب پرده ها نسبت به یکدیگر چقدر باشد؟ فاصله هر چوب پرده نسبت به یکدیگر 5 سانتی متر یا همان سه بند انگشت باشد.
 • فاصله اولین نصب چوب پرده تا دیوار چقدر است؟ مناسب ترین فاصله بین 5 الی 10 سانتی متر است.
 • چوب پرده های ساده چه جنسی مقاوم تر است ( فلزی یا پلاستیکی ) ؟ چوب پرده های پلاستیکی pvc نسبت به مدل فلزی روون تر و با دوام تر هستند. اما در نظر داشته باشید به دلیل انعطاف بالا تعداد پایه های بیشتری را هم برای نصب نیاز دارند.
 • آیا پایه ای وجود دارد که بتوان دو چوب پرده را همزمان بر روی آن نصب کرد؟ برای ریل های فلزی چنین پایه ای وجود ندارد اما برای ریل پلاستیکی pvc پایه دوبل که مختص نصب دو چوب پرده است وجود دارد.
 • آیا سرب پرده در ایستایی و ظاهر پارچه تاثیر دارد؟ سرب پرده تنها برای تور و حریر های سبک استفاده می‌شود که موجب سنگین تر شدن پارچه و ایستایی بهتر آن می‌شود. پارچه های دکوری نیازی به سرب ندارند.
 • محل نصب را بر روی سقف یا دیوار در نظر بگیریم؟ محل نصب ریل بر روی سقف و دیوار تفاوتی با یکدیگر نداشته و بستگی به ارتفاع پارچه و جنس سقف و دیوار خانه شما دارد. پیشنهاد می‌کنیم در صورت امکان چوب پرده را بر روی سقف نصب کنید.

پرای نصب پرده می‌توانید از انواع روش ها و آموزش ها استفاده کنید که هر کدام برای یک سبک پرده مناسب است. در این مطلب سعی در آموزش کاربردی برای انواع مدل ها را داشتیم تا بتوانیم نحوه اجرای کار به شیوه نصابان پرده را به شما عزیزان آموزش دهیم. برای دیدن مطالب بیشتر به وبلاگ سایت مراجعه کنید.

در انتها فراموش نکنید که اگر ساکن استان البرز هستید میتوانید در سریعترین زمان ممکن با یک تماس از خدمات ویژه نصاب پرده در کرج استفاده کنید.

 

“سوالات و نظرات خودتون رو پایین همین نوشته برامون ارسال کنید”

دیدگاهی در مورد “نصب پرده در ۴ مرحله به روش سقفی و دیواری | به همراه توضیحات کامل و تصویری

 1. azam گفت:

  سلام….لطفا یک ویدیو در رابطه با طریقه نصب پردهای سقفی و طریقه نصب پردهای ریلی داخل سایتتون قرار بدید……ممنون از سایت خوبتون

  1. سلام و درود
   بله ، در آینده ویدیو های آموزشی در رابطه با نصب انواع پرده به صورت سقفی و دیواری داخل سایت قرار میدیم.

   1. فروغ گفت:

    سلام ما برای حال و پذیرایی و برای دو پرده، ی پرده سرتاسری بلند گرفتیم این توی ذهنمون بود ک ارتفاعش(فاصله سقف تا زمین )سه متره و گفتیم سه متر اما حواسمون به گچ بری های روی سقف نبود اون بنده خدا هم گفت که دو متر و هفتاد میگیرنا سه متر زیاده ما گفتیم نه موقع نصب فهمیدیم که چقدرم سخت بود دو ماه فقط سر نصب میل پرده هاش مشکل داشتیم پرده رو از تهران خریدیم اما خودمون ی جای دیگه ایم که هیچ پرده فروشی نداره اومدیم گیره ها رو انداختیم تو قسمت پایینی نوار پرده گیر میکرد به بستایی ک باهاش میل پرده ها رو ب دیوار زدیم، نمی شد به خاطر همون گچ بری ها به سقف زد میل پرده ها رو ،که مجبور شدیم دوباره بزاریم قسمت بالایی گیره ها رو خلاصه پایینشو پانزده سانت شایدم بیشتر تا زدیم دوختیم اما متاسفانه دیدیم ی طرفه پرده خیلی خوبه اما ی طرف هنوزم بلند و روی زمین با وجود سرب به خاطر شیب زمین که برای شست و شو درست کردن مادرم خیاط اما میگه اگه دوختای دو طرف نا متقارن باشه یعنی طبق شیب بدوزیم زشت میشه الان موندیم چیکار کنیم لطفا راهنمایی کنید

    1. سلام و درود
     برای نصب پرده در قسمت هایی که شیب سقف تا کف از هر دو طرف پنجره یکسان نیست باید مطابق همان شیب دوخت پرده را انجام بدید. به طور مثال اگر یک طرف از پرده از زمین 10 سانت و طرف دیگر 5 سانت فاصله داشته باشد نمای کلی پرده جالب نمیشود. بهترین کار این است که مطابق همان شیب دوخت انجام شود ، که نسبت به مدلی که پرده اختلاف سطح داشته باشد بهتر است.

    2. متین رستمی گفت:

     سلام
     ببینید گیره هوکس های سمت بدون شیب که خوب وایستاده رو دست نزنید از وسط پرده به بعد دقیقا همون جایی که شیبه پرده بهم خورده گیره و هوکسش رو قسمت پایین تر پرده بزنید تا شیبش درست بشه

 2. سپیده گفت:

  سلام وقتتون بخیر برای نصب چوب پرده حداقل مقداری که میشه گذاشت چقدره، بین دوتا کمد میخوام پرده بندازم، و فضا بسیار کمه شاید در حد ۲ ۳ سانت از هر طرف، امکانش هست؟

  1. سلام و درود
   بله. امکان نصب چوب پرده بین کمد هست. ریل فلزی معمولی به همراه گیره و هوکس باید تهیه کنید.

  2. Fatimah گفت:

   سلام خسته نباشید ببخشید من برای پذیرایی یه پرده پانج ساده نصب کردم ، الان میخوام واسه بغل هاش دوتا کناره مخمل پانچ بزنم اما نمیخوام از دوباره برم میل پرده پانچ بگیرم نمیشه به اون میله قبلیه اضافه کرد؟

   1. سلام
    فقط یک روش برای انجام این کار وجود داره. میله پانچ یک سایز کوچک تر از میله ای که برای پذیرایی نصب کردید تهیه کنید و به صورت کشویی از دو طرف داخل میله پذیرایی قرار بدید و محل نصب پایه های پانچ رو به کناره ها متقل کنید.
    البته پیشنهاد میکنیم که میله پانچ جدیدی جایگزین کنید.?

 3. H.reazayi گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم سه تا چوب پرده که برای زیر پرده و خود پرده و والان هست رو چجوری ب دیوار وصل کنم

  1. سلام و درود
   برای نصب سه ردیف چوب پرده به دیوار باید از پایه های دیواری سوبل استفاده کنید.

 4. درخشان گفت:

  سلام خسته نباشید، میشه لطفا بفرمایید اندازه گیری پرده قبل از دوخت به چه صورت هست. هر چقدر سرچ میکنم جیزی راجع به این مورد نمیاره، ممنونم

  1. سلام و درود
   داخل وبلاگ سایت یک مطلب در رابطه با اندازه گیری پرده قرار دادیم ، مطالعه کنید.

 5. حسین حسینی گفت:

  سلام
  من امروز چوب پرده اتومات همون مدل آمریکایی برای خانه نصب کردم موقع باز کردن خوب باز میشه ولی موقع جمع کردن گیر میکنه همون ۱.۵ مترجمع میشه، درضمن طول چوب پرده ۵ متر است. لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1. سلام و درود
   اگر منظور شما از گیر کردن این است که پرده تا حدود 1.5 متر از انتهای چوب پرده جمع می‌شود نکات زیر را مطالعه کنید.
   چوب پرده اتومات آمریکایی 2 برند متفاوت دارد( گریبر و اسکای ). در ابتدا مطمئن شوید کالای خریداری شده از نظر فیزیکی سالم باشد ، سلامت فیزیکی شامل بدنه ریل و گیربکس حرکتی است.
   پس از این که از صحت و سلامت ریل مطمئن شدید این موارد را بررسی کنید:

   1. لبه داخلی ریل در قسمتی که گیر می‌کند به داخل خم نشده باشد.
   2. گیربکسی که نخ ها از داخل آن حرکت می‌کند روان باشد.
   3. نخ داخل ریل با اجزای دیگری در تماس نباشد.

   4. محلی که پرده گیر می‌کند را با دست بکشید تا پرده از آن قسمت رد شود و سپس مجددا به وسیله نخ اتومات پرده را جمع کنید، اگر باز هم مشکلی وجود داشت دو دلیل دارد: دلیل اول این که پرده بسیار سنگین بوده و هنگام جمع شدن به گیربکس فشار میاورد. مورد دوم نوع دوخت نوار پرده و حجم آن است که اگر به صورت پلیسه معمولی دوخته شده باشد قطعا گیر می‌کند( باید به صورت پلیسه اتومات دوخته شود ) .

   اگر پس از انجام مراحل بالا مشکل شما بر طرف نشد از یک نصاب حرفه ای کمک بگیرید.

 6. میثم ادریسی گفت:

  سلام
  وقتتون بخیر
  ما از پرده ساده استفاده میکنیم اما نصاب نمیدونم چه اشتباهی در نصب انجام داده که با نخ کناری به سختی میشه پرده را باز و جمع کرد ، به یک نصاب دیگه که مراجعه کردم گفتند نخ را درون چوب پرده به اشتباه عبور داده
  نحوه صحیح عبور نخ درون پرده برای راحت جمع و باز کردن پرده می‌فرمایید
  سپاس از حسن توجه شما
  متشکرم

  1. سلام و درود
   نخ هایی که برای اتومات کردن چوب پرده استفاده می‌شود تنها بخشی از ابزار مورد نیاز برای ریل اتومات است. اگر با کشیدن نخ پرده به سختی جابه‌جا می‌شود عواملی نظیر جنس ریل ، قرقره های اتومات ، روهم آور ، نخ اتومات و لوازم مصرفی می‌تواند تاثیر گذار باشد. اگر متراژ ریل بلند تر از حالت معمول باشد هم باعث ایجاد مشکلاتی برای جابه‌جایی می‌شود. توضیح به صورت تئوری برای انجام این کار کاربردی نیست و پیشنهاد می‌شود از یک نصاب حرفه ای کمک بگیرید.
   به دلیل قدیمی شدن این مدل ریل های اتومات دستی ، پیشنهاد می‌شود از ریل های شرکتی و مخصوص اتومات نظیر گریبر ، اسکای و upvc استفاده کنید که به صورت اصولی اتومات شده اند.

   1. شیرازی گفت:

    سلام.
    چجوری می تونم روی سقف بتنی پرده نصب کنم؟؟؟
    واقعا برام یه معضل و مشکل بزرگی شده

    1. سلام و درود
     با استفاده از دریل قوی ، مته و پیچ و رولپلاک مخصوص میتوانید نصب کنید.

  2. م.ع گفت:

   سلام، من برای راهرو، نیاز به پرده‌ای دارم که اتاقها رو از دید مهمان، بپوشاند، و مسئله اینجاست که چوب پرده‌ی لازم و پایه‌ی سقفی را دارم، ولی جایگاهش دارای آرک و سقفش کاذب است، می‌خواهم یک چوب پرده را با پایه‌ی معمولی به سقف بزنم و با رابطی که اسمش را نمی‌دانم، فاصله‌ای با چوب پرده‌ی اول ایجاد و چوب پرد‌ه‌ی دومی را در هوا(با آن رابطها) به چوب پرده‌ی اول که به سقف کاذب متصل است وصل کند. از چه مدل پایه ای باید استفاده کنم ؟ سپاس

   1. سلام و درود
    برای اتصال دو عدد ریل به یک پایه برای نصب پرده باید از پایه های مبدل دوتایی یا همان پایه دوبل استفاده کنید که با اتصال و پایه کشی این پایه های دوبل به صورت معکوس به یکدیگر امکان نصب دو چوب پرده با هم به وجود می‌آید.

 7. ابوذر گفت:

  سلام. لطفاً روش نصب چوب پرده تیرآهنی را آموزش دهید. متشکرم

  1. سلام و درود
   نصب چوب پرده تیر آهنی مشابه دیگر چوب پرده های pvc و فلزی است و تنها تفاوت آن با دیگر مدل ها در شکل بدنه ریل ، پایه و گیره است. برای نصب چوپ پرده تیر آهنی ابتدا محل نصب پایه ها به سقف یا دیوار ( به وسیله پایه مبدل دیواری ) را علامت زده و سپس پایه را به همراه ریل در محل مشخص شده قرار داده و نصب کنید.

   1. فرامرز گفت:

    سلام.آیا روشی هست که چوب پرده ریلی ساده مستقیم به سقف پیچ نشه(سقف ناصافه و مقدار خیلی کمی موج داره و بخاطر این مشکل پرده صاف آچو مرتب آویزون نمیشه) و این نوع چوب رو به یه آویز خاص از سقف فاصله داد؟
    متشکر.

    1. بله دو روش وجود داره.
     روش اول اینه که پایه مبدل سقفی یا همون پایه دیواری را به حالت دوبل و معکوس به سقف متصل کنید و سپس پایه سقفی را به این پایه ها متصل کنید.
     روش دوم استفاده از پیچ و رولپلاک بلند هست که به وسیله اون میتونید پایه ها را رگلاژ کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *