آموزش

نحوه محاسبه مقدار پارچه مورد نیاز برای پانچ – روش دوخت

مقدار پارچه مورد نیاز برای پانچ

یکی از سوالات بسیاری از مشتریان قبل از خرید پرده پانچ به صورت حضوری یا اینترنتی چکونگی نحوه محاسبه مقدار پارچه مورد نیاز برای پانچ است. برای تهیه این مدل از پرده های پنلی می‌توان از انواع جنس پارچه نظیر هازان ، حریر ، مخمل ، کتان و دیگر پارچه های موجود استفاده کرد. در این مطلب به چند نکته مهم از جمله نحوه انتخاب مدل پانچ مناسب و نحوه محاسبه پارچه اشاره می‌کنیم.

امروره اگر قصد داشته باشید که برای دکوراسیون خود پرده ای تهیه کنید با وجود انواع و اقسام مدل ها با رنگ بندی های مختلف انتخاب کمی دشوار است. این مشکل برای خرید پرده های پانچ به دلیل وجود انواع پارچه و نوار دو چندان می‌شود. تقریبا می‌توان گفت هیچ فروشگاهی یا بهتر است بگوییم هیچ فروشنده ای به درستی توضیحات لازم برای نحوه محاسبه مقدار پارچه مورد نیاز برای پانچ را بیان نکرده است.

پس همراه ما باشید تا با یک آموزش تخصصی دیگر در زمینه خرید پرده شما عزیزان را راهنمایی کنیم.

 

چگونگی محاسبه مقدار پارچه مورد نیاز برای پانچ

محاسبه مقدار پارچه مورد نیاز برای پرده های پانچ

هنگام محاسبه مقدار پارچه مورد نیاز برای پانچ سه نکته مهم را در نظر داشته باشید. اولین نکته مهم نوع جنس و طرح پارچه است که گزینه های بیشتری را برای خرید ایجاد می‌کند. دومین نکته محل نصب و استفاده از پرده پانچ است که می‌تواند در پذیرایی ، اتاق خواب ، اتاق نشیمن و دیگر قسمت های خانه باشد.

جنس پرده های پانچ مشابه دیگر پرده ها است و تنها تفاوت آن با دیگر مدل ها نحوه دوخت پارچه می‌باشد. دوخت پارچه برای پرده پانچ در دو مدل نوار پانچ و حلقه پانچ امکان پذیر است. نکات مهم هنگام محاسبه مقدار پارچه مورد نیاز برای پانچ شامل :

 • جنس و طرح پارچه
 • مدل دوخت پرده
 • محل نصب و قرارگیری پرده

 

اهمیت طرح و نقش پارچه در محاسبه مقدار پارچه مورد نیاز

طرح و نقش پارچه در محاسبه متراژ پرده پانچ

پرده های پانچ در طرح و رنگ بسیار متنوع عرضه می‌شوند که مدل هایی نظیر پانچ چاپی و طرحدار طرفداران بیشتری نسبت به دیگر مدل ها دارد. پرده های پانچ در مجموع در ۳ مدل ساده ، چاپی و تور یا حریر عرضه می‌شود که با دانستن نوع پارچه انتخابی می‌توان مقدار پارچه مناسب را هم محاسبه کرد.

 

برای پرده پانچ ساده چند متر پارچه لازم است؟

مقدار مورد نیاز پارچه برای پرده پانچ ساده

منظور از پرده پانچ ساده پرده های ساخته شده از پارچه تک رنگ نظیر کتان ، هازان ، شانل ، گونی بافت ، مخمل و دیگر مدل هایی است که از یک رنگ در آن ها استفاده می‌شود. مقدار پارچه مورد نیاز برای این مدل پانچ چیزی بین 2.5 الی 3 برابر اندازه پنجره است. اگر پارچه را دو برابر پنجره در نظر بگیرید به دلیل سادگی پارچه و رنگ آن پرده کمی خلوت و یکنواخت می‌شود پس بهتر است اندازه ای بین 2.5 الی 3 برابر پنجره را برای خرید پارچه در نظر بگیرید.

 

برای پرده پانچ چاپی چند متر پارچه لازم است؟

مقدار مورد نیاز پارچه برای پرده پانچ چاپی

مقدار پارچه مورد نیاز برای پانچ چاپی بین 2 الی 2.5 برابر پنجره است . نکته مهمی که هنگام محاسبه باید به آن توجه کرد ، نوع عکس و تصویر چاپ شده بر روی پارچه است. اگر تصویر منظره ، حیوانات ، کارتونی و یا شخص بر روی پارچه چاپ شده باشد بهتر است متراژ پارچه را 2 برابر اندازه بگیریم تا طرح و نقش چاپ شده در بین چین های پرده گم نشود.

اگر تصویر چاپ شده بر روی پارچه مانند اشکال هندسی ، رنگ های پتینه و … باشد می‌توان از 2.5 برابر متراژ پنجره هم استفاده کرد. در کل برای هر تصویری که ابعاد طرح آن بزرگ نباشد می‌توان پارچه را 2.5 برابر هم در نظر گرفت.

 

برای پرده پانچ حریر یا تور چند متر پارچه لازم است؟

مقدار مورد نیاز پارچه برای پرده پانچ حریر یا تور

متراژ پارچه مورد نیاز برای پانچ حریر یا تور بین 2.5 الی 3 برابر پنجره است . همانطور که میدانید برای مدل ساده دوخت پرده حریر یا تور از پارچه هایی با متراژ سه برابر پنجره استفاده می‌شود. برای پرده های پانچ حریر یا تور هم از همین مقدار استفاده می‌شود تا پرده جلوه ای زیبا و پر چین تر داشته باشد.

 

تفاوت مدل دوخت پرده با نوار پانچ و حلقه پانچ

مدل دوخت با نوار پانچ

پس از این که نوع و جنس پارچه را انتخاب کردید و مقدار پارچه مورد نیاز برای پانچ مشخص شد ، اگر خرید خود را از فروشگاه های اینترنتی انجام داده باشید پرده را با نوار پانچ یا حلقه پانچ به حالت آماده و دوخته شده عرضه می‌کنند . ولی اگر خودتان قصد خرید پارچه و دوخت پانچ را داشته باشید باید بدانید که این مدل پرده ها با دو روش نوار پانچ و حلقه پانچ دوخته می‌شوند.

نوار پرده های پانچ نوعی نوار معمولی است که توسط دستگاه بر روی آن حلقه های پانچ پرس شده است که هنگام دوخت دیگر نیازی به اندازه گیری فاصله حلقه ها با یکدیگر نیست و این فاصله به صورت استاندارد از قبل ایجاد شده است. نوار پانچ در چند رنگ محدود عرضه می‌شود که نسبت به حلقه های پانچ تنوع کمتری دارد.

حلقه های پانچ برای دوخت پرده

حلقه های پانچ هم نوع دیگری از مدل دوخت پرده پانچ است که به صورت حلقه های تکی در رنگ بندی بسیار متنوع تولید می‌شود. برای دوخت و استفاده از حلقه پانچ باید به صورت دستی اندازه استاندارد حلقه ها را بر روی پارچه مشخص کرده و سپس به صورت پرسی پانچ را بر روی پرده ایجاد کرد.

 

برای هر متر پارچه چند حلقه پانچ قرار می‌دهیم؟

اگر از نوار پانچ استفاده کنید دیگر نیازی به محاسبه مقدار حلقه برای هر متر پارچه نیست و این حلقه ها از قبل بر روی نوار ایجاد شده است. اما برای دوخت پرده پانچ با حلقه باید استاندارد دوخت آن را بدانید. نکته ای که باید به آن توجه کنید زوج بودن تعداد حلقه ها در کل متراژ پارچه است. هر 1.5 از پارچه به ۸ عدد حلقه پانچ نیاز دارد که پرده پس از دوخت و نصب به پنلی با چهار چین تبدیل می‌شود.

حلقه پانچ برای هر متر پارچه

البته می‌توان از تعداد حلقه های کمتر و بیشتری هم استفاده کرد در این صورت تعداد چین پرده در حالت نصب شده کمتر یا بیشتر می‌شود. به طور مثال برای پارچه ای با اندازه 1.5 متر در حالت استاندارد به 8 حلقه نیاز داریم اما اگر 10 عدد حلقه برای این متراژ از پارچه استفاده کنید تعداد چین های پنل از چهار عدد به پنچ عدد می‌رسد که از حالت قبلی پرچین تر می‌شود.

همیشه پس از محاسبه مقدار پارچه مورد نیاز برای پانچ و تهیه حلقه پانچ ، از تعداد استاندارد مشخص شده حلقه برای دوخت پارچه استفاده کنید تا بهترین نتیجه از کار را داشته باشید.

 

نوار پانچ تهیه کنیم یا حلقه پانچ ، کدام مناسب تر است؟

نوار پانچ پرده پانچ دکوری

برای پرده های پانچ دکوری از جمله پانچ ساده و چاپی بهتر است که از حلقه های پانچ استفاده کنید تا بتوانید نسبت به رنگ پرده و میله پرده ، حلقه های رنگی دوخته شده داشته باشید. اما برای پارچه حریر و تور فقط از نوار آماده پانچ استفاده کنید تا بتوان بهترین دوخت را بر روی پارچه اجرا کرد و در کنار آن ایستایی و جلوه پرده پس از نصب بسیار زیباتر است. در نظر داشته باشید فروشگاه اینترنتی ابزار پرده انواع نوارهای حلقه دار که مخصوص پرده های پانچی است را به تضمین کیفیت به فروش می‌رساند. برای دیدن انواع مدل ها و خرید می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید.

بیشتر بخوانید
نوار پرده پانچ ، راهنمای خرید انواع نوارهای حلقه‌ای

البته برای دوخت با حلقه پانچ در پارچه هایی که ریزش زیادی دارند و لخت هستند بهتر است که از یک نوار پرده ساده قبل از پانچ زدن پرده استفاده کنید تا ایستایی پارچه بهتر شود. یعنی نوار پرده ساده و حلقه پانچ را همزمان استفاده کنید.

 

تاثیر محل قرار گیری پرده در محاسبه مقدار پارچه مورد نیاز برای پانچ

نحوه محاسبه پارچه مورد نیاز پانچ

آخرین نکته ای که در هنگام محاسبه مقدار پارچه مورد نیاز برای پانچ باید در نظر داشته باشیم محل قرار گیری پرده است. اگر از پرده پانچ به عنوان دکور یا پوشش سرتاسری پنجره در کنار دیگر پرده ها استفاده می‌کنید از استاندارد های تعریف شده بالا برای متراژ پارچه و دوخت استفاده کنید.

اما اگر قصد دارید به طور مثال در طول روز پرده را کنار بزنید و از منظره بیرون لذت ببرید و در طول شب پرده را به عنوان پوشش بر روی پنجره بکشید ، حتما متراژ بیشتری از پارچه را تهیه کنید. پرده ای با متراژ 1.5 متر پارچه پس از دوخت به حالت پانچ ، تنها حدود 1 متر از پنجره را پس از باز شدن می‌پوشاند که دانستن این نکته قبل از خرید به انتخاب شما کمک می‌کند.

متراژ پارچه مورد نیاز پرده پانچ

 

سخن نهایی

محاسبه مقدار پارچه مورد نیاز برای پانچ به جنس پرده ، مدل دوخت و محل قرار گیری آن بستگی دارد که با در نظر گرفتن نکات گفته شده بدون نیاز به مشاوره و طراح داخلی می‌توانید خرید خود را به صورت اینترنتی و حضوری انجام دهید. تمامی سوالات و نظرات خود را در پایین همین مطلب به اشتراک بگذارید تا کارشناسان ما در کمترین زمان ممکن شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهی در مورد “نحوه محاسبه مقدار پارچه مورد نیاز برای پانچ – روش دوخت

 1. راضیه گفت:

  سلام
  من برا پنجره ام پارچه میخوام بگیرم
  ارتفاعش ۱و نیم متر و عرضش هم ۱ متر هست
  چقدر پارچه لازم هست ؟

  1. سلام
   3 متر پارچه باید تهیه کنید.

 2. رحیمی گفت:

  سلام. برای پنجره با عرض ۳/۲۲ ، دو تا پنل آماده حریر دارم. می خوام با پارچه هازان برای دو طرف حریر، از رنگ طوسی تیره یه اندازه چهار پنل استفاده کنم.( دو پنل طوسی یک طرف و دو پنل طوسی طرف دیگه و دو پنل حریر وسط) این ترکیب به نظر شما استاندارد؟
  چون پرده فروش ها معمولا میگن باید مقدار حریر بیشتر باشه. درسته؟

  1. سلام
   بله امکانش هست استفاده کنید و سلیقه ای هست. فروشگاه ابزار پرده انواع پرده های آماده نظیر کتان ، حریر ، مخمل و غیره و داخل فروشگاه موجود داره. شماره تماس 02125917390

 3. شعله کافیشان گفت:

  سلام وقت بخیر برای پنجره به عرض 150و ارتفاع 150پرده پانچی با پارچه هازان ساده می خوام هم از پهلوها پنجره فاصله داره هم از سقف پنجره حدود 30_40سانت فاصله داره و می خوام میله پرده به دیوار نصب بشه نه سقف، لطفا راهنمایی کنید چندمتر پارچه لازم هست و اگر قیمت پارچه هازان را هم دارید بفرمایید ممنون میشم

  1. سلام
   با در نظر گرفتن اضافه از هر طرف ، باید 5.5 متر پارچه تهیه کنید.
   برای استعلام قیمت لطفا تماس بگیرید. 02125917390

 4. فاطمه گفت:

  سلام عرض ادب
  برای پنجره با عرض ۱۴۰ از هر طرف ۱۰ سانت دیوار یکدست با چین کم چند متر پرده لازمه ؟

  1. سلام
   برای پنجره شما با چین کم ( 2 برابر ) حدود 3.5 متر باید پارچه استفاده بشه.

 5. امیر گفت:

  سلام.به صورت آماده میخوام پرده پانچ سایز ۱۴۰×۲۸۰ تهیه کنم.برای عرض پنجره ۳۸۰ چند عدد باید بخرم؟

  1. سلام
   به تعداد 8 پنل پرده آماده نیاز دارید.

 6. زارعی گفت:

  سلام وقت بخیر. برای پنجره با عرض ۴ متر، چند تا پنل مخمل و چند تا پنل حریر شاین دار نیاز هست؟ میخوام امکان باز کردن پنجره ها و کنار زدن پرده ها رو داشته باشم.

  1. سلام
   برای پنجره شما حدود 12 متر پارچه لازم داره که میتونید 2 الی 4 تا پنل مخمل و بقیه رو حریر شاین دار استفاده کنید.

   1. بهار ارسی گفت:

    سلام‌. وقت بخیر . میخواستم بپرسم برای پنجره به عرض ۳/۵۰ و ارتفاع ۲/۵۰ برای پرده پانچ چند متر پارچه لازمه؟متشکرم

    1. سلام
     حدود 10.5 متر پارچه نیاز دارید.

 7. الی گفت:

  سلام روزتون بخیر من برای پذیرایی از پرده حریر طرحدار شاین دار با پانچ دوختم طول پنجره 5 متر وارتفاع تقریبا 3 متر هست و پرده ۲۰ متر تهیه کردیم چون پنجره به بیرون دید نداره از آستر استفاده نکردیم باوجود اینکه طرح پرده خیلی قشنگ هست ولی نمای جذابی نداره میخواستم راهنمایی کنین چه کنیم پرده خودشو نشون بده

  1. سلام
   پیشنهاد میکنیم که حتما یک لایه آستر به عنوان زیر پرده استفاده کنید تا پرده جلوه بهتری داشته باشه و قشنگ تر بشه. آستر پرده فقط برای حفظ حریم شخصی نیست و باعث میشه جلوه نهایی کار بهتر بشه.

 8. گل نرگس گفت:

  با تشکر از توضیحات مفید وآموزندتون ببخشید پرده هایی که مثلا دو رنگه ان بعد از دوخت به هم وصل میشن یا بینشون فاصله است.؟

  1. سلام
   اگر به صورت پنلی باشن از هم جدا هستن. این امکان هست که تمام کار به صورت یکسره به هم دوخته بشه ولی اگه به صورت پنلی باشن خیلی بهتره ، هم برای جابه جایی و هم برای شستشو راحت تر هست.

 9. مریم قربانی گفت:

  سلام وقت بخیر برای دوخت پرده پانچ پنجره به عرض ۱٫۵ مترچند متر پارچه حریر وچند متر نوار پانچ لازم است درضمن پنجره وسط قرار دارد دو طرفش دیوار است می خواهم از دو طرف که دیوار است ۱۰ سانت دیوار رو هم بپوشاند لطفاً راهنمایی بفرمایید ممنون

  1. سلام
   سه برابر فضایی که اندازه زدید پرده باید تهیه کنید. برای ابعاد شما 5 متر پارچه حریر نیاز هست. برای دوخت هم به مقداری هم که حریر تهیه کردید باید از نوار پانچ ( 5 متر ) استفاده کنید.

 10. طاهره گفت:

  سلام وعرض ادب شرمنده من می خوام برای پنجره ۲۲۰پرده پانچ بدوزم با پارچه حریر چندمتر پارچه می خواد؟

  1. سلام
   6.5 الی 7 متر پارچه حریر نیاز دارید.

 11. سوگل گفت:

  سلام من یه پنجره دومتر وبیست دارم پارچه توری دارم ومیخوام بصورت پانچ بدوزم لطفا راهنمایی کنید ممنونم

  1. سلام
   اگر پرده به صورت پلیسه یا چین دار هست اول باید چین یا پلیسه پرده رو کلا باز کنید و با استفاده از حلقه مخصوص پانچ ، پانچ پرده رو انجام بدید.

 12. شیما گفت:

  سلم وقت بخیر برای پنجره ای با ابعاد 155 در 230 میخواهم پرده ی پانچ بخرم. چند متر پارچه احتیاج هست؟

  1. سلام
   بستگی به مدل پارچه و جنسش داره ولی حدودا 3.5 متر پرده با چین معمولی و 4.5 متر پرده حالت پرچین میشه.

 13. Rn.nor گفت:

  سلام برای پنجره ۳ متری کلا ۶ مترو ۲۰ سانت پارچه مخمل طرح ابرو بادی داریم می‌خواهیم یکسره برای اتاق خواب بزنیم مدل پانچ همین ۶ متر دوخته بشه شکیل میشه یا خیلی خلوت میشه

  1. سلام
   با اون مدل پارچه ای که قرار هست اجرا کنید مناسبه و چین پرده حدودا دو برابر میشه.

  2. سمیه گفت:

   عالی توضیح دادید فقط برای آشپزخانه که نورگیری خوبی داره وپذیرایی پنجره ندارد کدام نوع پارچه مناسب هست ؟

   1. سلام
    پیشنهاد میکنم از پارچه های حریر ساده ، بافت داره یا شاین استفاده کنید.

 14. اتوسا گفت:

  سلام برای عرض ا و ۲۰ سانت پرده دوخته شده ۱ و ۸۶ که ۱۰ تا حلقه داره مناسبه؟

  1. سلام
   بله . برای عرض 1.86 سانت ، ده عدد حلقه مناسبه

 15. مریم قاسمی گفت:

  باتشکر از توضیحات کامل و مفیدتون. اگر بخوایم پرده ی حریر چاپی استفاده کنیم چند متر پارچه نیاز هست؟ و برای پانچ تور هم چه مدل حلقه ای مناسبه ؟

  1. سلام
   برای هر پنل پرده چاپی حدود 1.5 متر پارچه نیاز هست. برای پانچ تور هم از انواع مدل های حلقه پانچ میتونید استفاده کنید.

  2. Shin گفت:

   سلام وقتتون بخیرممنون از توضیحات عالیتون
   برای ابعاد ۱۳۰در۱۶۰
   ۱۰۵در۱۶۰
   ۸۰در۲۰۰
   چندمترپارچه لازمه بگیرم؟
   میخوام ۲برابر کنم که چین کمتدی داشته باشه
   ممنون از شما

   1. سلام
    برای ابعادی که فرمودید حدود 7 متر پارچه باید تهیه کنید.

 16. احمدنادی گفت:

  سلام برای پنجره 1.7 در 1.8 و پنجره 1.4 در 1.7 و پنجره 2.2 در 1.7 و پنجره 2.2 در 1.85 می خواهم مدل پانچ بدوزم و نوع پارچه هم هازان ساده و سه برابر به نظر شما چند متر پارچه بخرم ممنون میشم راهنمایی فرمایید.

  1. سلام و درود
   برای ابعادی که فرمودید با توجه به 3 برابر بودن چین پرده و جنس پرده باید حدود 23 متر پارچه هازان تهیه کنید.

 17. فایزه محمدی گفت:

  سلام وقتتون بخیر، میخاستم بدونم تعداد 10 عدد حلقه ی پانچ برای چه مقدار پارچه است؟

  1. سلام و درود
   تعداد 10 عدد حلقه پانچ برای 2 متر پارچه است.

 18. Asal گفت:

  سلام ممنون از توضیحات مفیدتون
  فرمودید که برای پرده تور و حریر بهتره از نوار پانچ استفاده بشه،یعنی برای این نوع پارچه ها بعد از دوخت نوار پانچ ،نیازی به حلقه نیست؟

  1. سلام و درود
   خیر نیازی به تهیه حلقه های جداگانه نیست و خود نوار نوعی حلقه پلاستیکی داره که بعد از دوخت به نوار چفت میکنید.

 19. خانم احمدی گفت:

  سلام ، وقت بخیر ، برای درب تراس تو آشپزخونه میخام پرده پانچ حریر طرحدار بزنم که روزا پرده رو کنار بزنم و جوری هم باشه که شبها تو خونه پیدا نباشه.
  عرض درب ۱.۵ متره ، میشه لطف کنید بفرمایید چقد پارچه نیازه و اینکه از نوار پرده استفاده کنم بهتره یا از حلقه ، و چقد از دیوار کنارو بپوشونه بهتره ممنون

  1. سلام و درود
   برای این که شب ها از بیرون به داخل خونه مشرف نباشه بهتره که هنگام دوخت از حریر به همراه آسترکشی استفاده کنید.
   برای درب 1.5 متری همانطور که تو مطلب بالا (مقدار پارچه پرده پانچ برای حریر ) توضیح دادیم حدود 4.5 متر پارچه نیاز دارید که مدل دوختش آستر کشی باشه و از هر طرف هم حدود 10 سانت رو پوشش بده کافی هست.
   نوار های آماده و حلقه های جدا تفاوت زیادی با هم ندارن و میتونید از هر دو مدل استفاده کنید.

 20. کریم شمس گفت:

  سلام
  هنگام محاسبه مقدار پارچه مورد نیاز برای پانچ پرده های مخمل دکوری هم از همین روش استفاده کنیم؟

  1. سلام و درود
   بله اندازه گیری تمامی پرده های پانچ به این شکل انجام میشه.

   1. الهه باقری گفت:

    سلام من میخام برای اتاق با طول 290 و عرض175 پرده دوتیکه پانچی آماده اینترنتی بخرم ، آماده ها اکثرا با ابعاد 280 در 300 یا 145در 300 هستند ، ایا مناسبه اینطور؟ و اگر بله کدوم ابعاد؟
    ممنون میشم از راهنماییتون

    1. سلام
     دو قواره ابعاد 145 در 300 تهیه کنید تا فضای مورد نظر رو پوشش بده. هر قواره پانچ حدودا بین 70 تا 90 سانت رو پوشش میده.

   2. شرارہ گفت:

    سلام ممنون از مطالب خوبتون ببخشید پنجرہ من ۴ مترہ ۸ متر پردہ گرفتم میخوام پانچ دار بدوزم چند تا حلقہ نیاز ھست و برای آستر آن میشہ آستر با پردہ را با ھم دوخت بزنم منظورم این است کہ با ھم دوخت شوند

    1. سلام
     برای 8 متر پارچه به 40 عدد حلقه پانچ نیاز دارید.
     بله آستر و پرده را هم میتونید به هم دوخت بزنید.

 21. محسن شجاعی گفت:

  سلام. برای درب ورودی با عرض 110 سانت و 30 سانت دیوار و یک پنجره 70سانت بخواهیم پرده پانچ یکدست بشه چقدر پارچه نیازه؟ در ضمن ارتفاع پنجره 120 سانت و ورودی 270 سانت است. و برای سوراخ کردن نوار پرده از چه وسیله ای استفاده کنیم. راهنمایی فرمایید. تشکر.

  1. سلام و درود
   متراژ پارچه مورد نیاز برای پرده پانچ بستگی به مدل پارچه داره که استفاده می‌کنید ، اگر پارچه طرحدار انتخاب میکنید حدود 4.5 متر و برای پارچه ساده هم حدود 6 متر پارچه لازم دارید. برای سوراخ کردن نوار پرده هم میتونید از هویه برقی یا قیچی استفاده کنید.

 22. مریم رضایی گفت:

  سلام ،وقت بخیر .برای پنجره با عرض ۱/۵ ،پارچه تور
  میخوام پرده پانچ بدوزم ،،۵متر پارچه دارم ،،میخواستم بدونم یک تیکه بدوزم یا دو پنل ؟
  متشکر

  1. سلام و درود
   هر دوحالت تک پنل یکسره و دو پنل کوچک قابل اجرا هست. مدل دو پنل کاربردی تر هست.

 23. بانو هستم گفت:

  سلام ممنون از توصیحاتتون
  من میخوام پرده تور با مدل حلقه ای بدوزم ولی میخوام استر هم بدم
  نمیدونم اندازه استر رو چقدر باید بگیرم
  چجوری قشنگ تر میشه؟ برای استر هم ۳ برابر پارچه بگیرم یا استر رو ساده بدوزم؟

  1. سلام و درود
   برای دوخت آستری پشت پرده تور باید به همان اندازه که پارچه تور تهیه کردید ، پارچه آستری تهیه کنید و تور و آستر را همزمان به نوار پانچ بدوزید. اگر قصد دارید برای تنظیم نور و دید آستر را جداگانه حرکت بدید باید میله پرده و آستر را جدا نصب کنید.

 24. فخرالسادت گفت:

  لطفا مزد دوخت هم لطف کنید??

  1. سلام و درود ?
   اجرت دوخت نسبت به نوع پارچه و متراژ تعیین میشه.
   به صورت کلی نوع پارچه ، نوع نوار یا حلقه و مهارت خیاط در قیمت تاثیر گذار است.

   ?حداقل قیمت دوخت بدون لوازم مطابق نرخ بازار حدود 15000 تومان است.

   ??توجه : متاسفانه بعضی از فروشگاه ها اجرت دوخت را بر حسب تعداد حلقه محاسبه می‌کنند که قابل قبول نمی‌باشد.

  2. ساناز گفت:

   سلام من میخواهم برای یک پنجره با عرض ۳ متر و ارتفاع ۲۵۰ سانتی متر پرده پانچ کم چین آماده کنم پارچه را که در نظر گرفتم کتان هسش ، برای این نوع پارچه باید چند متر تهیه کنم؟

   1. سلام و درود
    برای مدل کم چین حداقل باید 6 متر پارچه تهیه کنید .

   2. امیر طاها نجفی گفت:

    سلام برای پنجره ۴متر با دوخت پانچی چند متر حریر وچند متر پنل لازم است برای دو طرف پنجره میخوام پنل بزنم

    1. سلام
     میتونید از ترکیب 2 پنل دکور و 6 پنل حریر یا از ترکیب 4 پنل دکور و 4 پنل حریر استفاده کنید.

 25. Samiraa گفت:

  سلام برای دوخت پرده پانچ کتان از نوار اماده باید استفاده کنیم یا حلقه پانچ؟

  1. سلام و درود
   تفاواتی نداره از هر دو مدل میتونید استفاده کنید✅

 26. خانم بهمنی گفت:

  سلام، ببخشید اندازه پنجره اتاق خوابی که میخوام براش پرده بدوزم: ارتفاع: 180 و عرض 135 سانتی متر است.
  و میخوام پرده شبها کاملا پنجره و بپوشونه، حالا میشه لطفا اندازه دقیق برای خرید پارچه رو بفرمائید.
  نوع پارچه هم میخوام چاپی باشه.
  تشکر

  1. سلام و درود
   بین 4.5 الی 5 متر باید پارچه خریداری کنید.

 27. زینب پوراحمدی گفت:

  با سلام و تشکر ازتوضیحاتتون .ببخشید پارچه مخمل عرض ۲۸۰ دارم ۴متر گرفتم ک دوتا پنل ۴پیلی درست کنم قدش کوتاهه چون دیوار سه متره .میخاستم تقریباازیکمتر کمترو پوشش بده الان میشه همون ۲/۸۰ رو تبدیل به دوتا ۱/۴۰ کنم با قد ۳متر

  1. سلام
   بله. امکان تبدیل یک دکوری پانچ با سایز بزرگ رو به دو دکوری پانچ به عرض 140 دارید.

  2. احمدی گفت:

   سلام وقت بخیر.برای پنجره عرض ۲/۲۰وارتفاع ۱/۶۰ چند متر پرده میشه ؟

 28. پریسا ارمانمهر گفت:

  سلام ممنون از توضیحات کاملتون من یک سوال دارم برای پارچه حریر یا تور ساده بهتره که از نوار پانچ استفاده کنیم و ۲ونیم الی ۳ برابر؟؟؟؟ و برای پارچه کنف برای اتاقها ۲ونیم برابر کافیه و از نوار پرده استفاده کنیم ؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید ⚘⚘

  1. سلام و درود
   برای موردی که شما میفرمایید دو حالت وجود داره ، اول این که تور یا حریر ساده دوخته بشه و پارچه های کنف دکوری مدل پانچ باشه.
   حالت دوم به این صورت که هم حریر و هم کنفی مدل پانچ دوخته بشه.
   مدلی که فرمودید حریر پانچ باشه و دکور کنف ساده دوزی هم میتونه مدل جدیدی باشه.
   و برای مدل پانچ اندازه پارچه 2 برابر به بالا قشنگ تر میشه ، اگه امکانش هست که 3 برابر باشه خیلی بهتره.

 29. فاطمه مرادی گفت:

  سلام
  ممنون از توضیحات عالیتون
  ببخشید درمدل پانچ بعد از دوخت از ارتفاع پارچه کم میشه؟

  1. سلام و درود
   پس از دوخت از ارتفاع پارچه کم نمی‌شود اما به دو نکته زیر توجه کنید :
   1. هنگام خرید پارچه ، متراژ بیشتری از قد پارچه را تهیه کنید تا برای دوخت در محل نوار و سرب استفاده شود.
   2. پس از اندازه گیری ارتفاع پنجره ، هنگام دوخت از قد پارچه 5 الی 7 سانتی متر کم کنید تا پارچه بر روی زمین ریزش نداشته باشد. ( با در نظر گرفتن مدل چوب پرده و پایه )

 30. شهرام راد گفت:

  باسلام.. پارچه باعرض 140 راچگونه واسه دکوری با ارتفاع 280 محاسبه می‌کنیم؟

  1. سلام و درود
   برای پرده پانچ دکوری معمولا دو مدل اصلی برای متراژ پارچه را در نظر می‌گیریم.
   مدل اول : پارچه خام با عرض 140 و ارتفاع 280 الی 300 سانتی متر تهیه می‌شود که پس از دوخت پرده پانچ عرض پارچ تا حدود 1 متر را پوشش میدهد و ارتفاع پارچه هم مطابق ارتفاع محل اجرا کوتاه می‌شود.
   مدل دوم : مقدار عرض و ارتفاع را برحسب نیاز و متراژ پنجره در نظر می‌گیریم که اندازه آن کاملا سفارشی است.

   در نظر داشته باشید که ارتفاع پارچه در مدل پانچ مانند دیگر پرده ها محدودیتی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *