دکوراسیون داخلی

پرده بیمارستانی آنتی باکتریال ، راهنمای خرید + نمونه پروژه

پرده بیمارستانی

یکی از آلوده ترین بخش های محیط در بیمارستان ها و کلینیک ها پرده بیمارستانی نصب شده اطراف بیمار و جدا کننده فضای اتاق است. به همین دلیل استفاده از پرده آنتی باکتریال در تجهیزات هتلینگ بیمارستانی بسیار مهم و حیاتی شمرده می‌شود.

پرده هایی که در محیط بیمارستان استفاده می‌شوند به علت مجاورت در فضایی آلوده از انواع میکروب نیاز به پوششی مقام دارند تا بیماری های عفونی از یک بخش به سایر قسمت های محیط پخش نشود. این پوشش مقاوم از نوعی مواد نانو تشکیل شده است که پرده ها را در برابر عوامل میکروبی به ویژه vrc و mrsa مقاوم می‌کند. در این مطلب سعی در ارائه نکاتی مهم و اساسی هنگام خرید پرده های بیمارستانی را داریم.

 

کاربرد پرده بیمارستانی ، زیبایی و کارایی برای یک هدف

کاربرد پرده بیمارستانی

در محیط های بیمارستان ، کلینیک یا بهتر است بگوییم تمامی مراکز بهداشتی و درمانی نیازمند فضایی استریل و تمیز هستیم تا به بهترین شکل ممکن بهداشت درمانی برای بیماران فراهم شود. پرده بیمارستانی یکی از اجزای مهم در هتلینگ بیمارستانی به شمار می‌رود. این سبک از پرده ها نیازمند استانداردهایی تعیین شده در جهت بهبود بهداشت محیط هستند که مجموعه ابزار پرده قصد دارد تا شما را با استاندارد های جهانی برای خرید و استفاده این نوع پرده بیشتر آشنا کند.

اکثر افراد در نگاه اول ، پرده بیمارستانی را فقط نوعی پوشش برای مرز بندی تخت بیمار یا تقسیم یک محیط میدانند ،  اما این نوع نگرش کاملا اشتباه است و  واقعیت موضوع از این جهت حائز اهمیت است که بدانید کاربرد این سبک پرده در صورت رعایت استاندارد تا 95 درصد باعث بهداشت محیط و جلوگیری از انتشار بیماری در بخش های دیگر می‌شود.

پرده آنتی باکتریال مدل اسپرینگ/وینتر دیزاین (برند ابزار پرده)

پرده های بیمارستانی استاندارد و دارای ویژگی های کاربردی و بین المللی تولید شده توسط برند ابزار پرده بهترین گزینه برای خرید به شمار می آیند تا انتظارات شما را از پرده نانو یا آنتی باکتریال برطرف کنند. فروشگاه ابزار پرده به عنوان برترین تولید کننده پارچه های آنتی باکتریال/نانو با بالاترین کیفیت و رنگ بندی در ایران بوده و این محصول در دو مدل اسپرینگ دیزاین و وینتر دیزاین تولید می‌شود. اختلاف این دو مدل تنها در تنالیته رنگ و گراماژ پارچه است اما از نظر کیفیت و مقاومت دو مدل با یکدیگر برابر هستند.

رنگ بندی پارچه نانو

پارچه نانو رنگبندی

پرده های تولید شده توسط برند ابزار پرده در اندازه (ارتفاع) استاندارد 2 ، 2.5 و 3 متر تولید می‌شود که به صورت پرده‌ای با دو رنگ متغیر است. به طور مثال قسمت بالای پرده از رنگ سفید و قسمت پایین پرده از رنگ آبی ، سبز ، یاسی و دیگر رنگ ها تشکیل می‌شود. این پرده ها قابل نصب در کنار ریل بیمارستانی کناررو و پانچ بوده که در تمامی فضاهای درمانی و بهداشتی شامل بیمارستان ، اورژانس ، درمانگاه ، مطب ، کلینیک و آزمایشگاه قابل اجرا است. در قسمت زیر نمونه های اجرا شده پرده آنتی باکتریال برند ابزار پرده را مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید
پرده شید چیست؟ معرفی انواع مدل های شید رول

پرده آنتی باکتریال

خرید پرده آنتی باکتریال

قیمت پرده آنتی باکتریال

پرده اورژانس

پرده برای بیمارستان

پرده مطب

پرده درمانگاه

پرده ضد باکتری

پرده نانو باکتریال

پرده کلینیک

پرده های ساده بیمارستان

پارچه انتی باکتریال رنگی

پارچه انتی باکتریال نانویی

برای خرید پرده آنتی باکتریال با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت از برند معتبر ابزار پرده از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید. تمامی محصولات موجود در فروشگاه قابل ارسال به سراسر کشور هستند.

پرده بیمارستانی جدید

شاید با خواندن جمله بالا تعجب کرده باشید که چرا برای خرید پرده و تجهیزات در بخش هتلینگ بیمارستانی باید نکات و استاندارد سخت گیرانه ای را لحاظ کرد. برای درک بهتر این موضوع اول به نوع کارایی و ساختار پرده بیمارستانی می‌پردازیم.

 

ویژگی پرده های بیمارستانی

پرده های بیمارستانی

از پرده بیمارستانی برای جدا سازی حریم خصوصی اطراف تخت بیمار و جلوگیری از انتشار بیماری های عفونی از طریق هوا و تماس استفاده می‌شود.این نوع پرده ها از پارچه ای مقاوم و با طول عمر بالا ساخته می‌شوند که به پرده آنتی باکتریال بیمارستانی معروف است. پرده آنتی باکتریال از جنس پلی استر یا ساتن بوده که در برای نفوذ آلودگی و مایعات به شدت مقاوم است.

ساختار پرده آنتی باکتریال بیمارستانی به این صورت است که بر روی دو طرف پارچه لایه ای محافظ قرار گرفته تا از نفوذ مایعات به پارچه به ویژه خون و مواد ضد عفونی کننده جلوگیری کند. این ویژگی باعث ضد لک شدن پارچه شده و در نهایت موجب جلوگیری از انتشار باکتری و میکروب به فضای اطراف می‌شود.

با تقسیم اتاق بیماران از یکدیگر به وسیله پرده های بیمارستانی که موجب آرامش و حفظ حریم شخصی بیمار می‌شود ، در کنار این موارد جلوگیری از انتشار بیماری به دیگر بخش ها و سرعت و سهولت مراقبت های پزشکی توسط کارکنان بیمارستان از مزیت های آن است.

 

جنس و مدل پرده های آنتی باکتریال بیمارستانی

پرده های آنتی باکتریال بیمارستانی

پرده بیمارستانی در انواع مدل های یک تکه و دو تکه عرضه می‌شود که استفاده از هر دو مدل در محیطی خاص تفاوت هایی را هنگام اجرا و استفاده ایجاد می‌کنند. کارایی تمام مدل ها به یک شکل استاندارد است اما نکته ای که باید به آن توجه شود محل استفاده و نصب این سبک پرده است. شاید شما قصد داشته باشید تا در یک محل ویژه مانند بیماران عفونی از این پرده ها استفاده کنید که در این صورت استاندارد آن نسبت به استاندارد استفاده در بخش عمومی بیمارستان کمی متفاوت است.

پرده آنتی باکتریال بیمارستانی با پارچه یک تکه : مدل دوخت این نوع پرده به این صورت است که از پارچه ای یک تکه استفاده شده و برای تطبیق بیشتر در جهت حفظ آرامش و زیبایی محیط از ترکیب یک یا دو رنگ استفاده می‌شود.

پرده های بیمارستانی با پارچه دو تکه : مدل دوخت این نوع پرده ترکیب پارچه و تور است. نور استفاده شده معمولا درشت بافت بوده تا قابلیت عبور نور و جریان هوا را داشته باشد. از این سبک برای محیط هایی با ارتفاع کوتاه استفاده می‌شود که امکان نصب پرده از فاصله استاندارد را ندارد. بخش ۴۰ سانتی متری بالای پرده به صورت متفاوت ساخته شده تا به کارایی آن یعنی تبادل هوا و اکسیژن بیافزاید.

بیشتر بخوانید
پرده بامبو یا پرده حصیری چیست؟ چرا در کشورهای شرقی بسیار محبوب است؟

 

ارتفاع استاندرد پرده انتی باکتریال بیمارستانی در محیط های مختلف

پرده آنتی باکتریال بیمارستانی

قبل از این که به استاندارد های نصب پرده بیمارستانی بپردازیم بهتر است تا دلایل وجود چنین معیاری برای استاندارد شدن محیط را به خوبی بدانید. پنج دلیل مهم و اساسی که متاسفانه بیشتر اجرا کنندگان پروژه های هتلینگ بیمارستانی آن ها را در نظر نمی‌گیرند شامل :

 • عبور و جریان هوا و اکسیژن
 • بهبود کارایی سیستم های گرمایشی و سرمایشی
 • بازتاب نور از سقف
 • سیستم اطفاء حریق
 • تمیز کاری و نظافت کف

استاندارد لازم برای نصب انواع پرده های بیمارستانی به شکلی است که پرده دارای فاصله ای مشخص نسبت به سقف و کف باشد. فاصله پرده از سقف به عبور هوا ، کارکرد صحیح سیستم های گرمایشی و سرمایشی ، بازتاب نور از سقف و سیستم اطفاء حریق کمک می‌کند. اما دلیل کوتاه بودن ارتفاع پرده نسبت به کف نظافت و تمیز کاری بهتر و بررسی وضعیت بیمار در هنگام بسته بودن پرده ها است.

پرده های بیمارستانی استاندارد

برای اکثر محیط های بهداشتی و درمانی از این استاندارد استفاده می‌شود ولی در نظر داشته باشید که بخش های خاص مانند بخش عفونی و بیماری های تنفسی از این استاندارد استفاده نمی‌کنند و نوع کارایی پرده در این بخش ها در جهت استریل کردن محیط داخل نسبت به محیط بیرونی است.

 

ریل و تجهیزات پرده بیمارستانی

تجهیزات پرده بیمارستانی

ریل بیمارستانی پرده آنتی باکتریال بیمارستانی از جنس آلومینیوم با روکش استاتیک بوده که در دو رنگ سفید و استیل عرضه می‌شود. از ویژگی بارز این ریل ها قابلیت حالت دادن به شکل دایره ، ال شکل و یو شکل است که قابلیت این را دارد تا دور تا دور تخت بیمار یا یک محیط را به خوبی پوشانده و فراگیرد. از دیگر ویژگی های ریل بیمارستانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • قابلیت نصب به صورت سقفی و دیواری به همراه پایه آلومینیوم یا پی وی سی
 • قابلیت حرکت پرده بر روی ریل بسیار راحت
 • به دلیل آنتی استاتیک بودن روکش ریل ، گرد و غبار را جذب نمی‌کند
 • ضد پوسیدگی و زنگ زدگی
 • دوام و طول عمر بالا

ریل پرده بیمارستانی

 

تا چند بار شستشو آنتی باکتریال بودن پارچه تضمین می‌شود؟

شستشو پرده آنتی باکتریال بیمارستانی

مانند دیگر تجهیزات اتاق ، شست و شو پرده های بیمارستانی هم باید به صورت دوره ای و منظم انجام گیرد تا به بهداشت و تمیزی هر چه بیشتر محیط کمک کند. قبل از شستشو یا بهتر است بگوییم قبل از خرید به یک نکته مهم در رابطه با نوع الیاف پارچه توجه کنید. همانطور که گفته شد این نوع پرده ها دارای پوشش نانو و ضد باکتریال هستند اما درصد مقاوت آن ها نسبت به شست و شو بر روی پارچه های مختلف متفاوت است.

بیشتر بخوانید
پرده لوردراپه چیست ؟ انواع کرکره عمودی سال 2024

بعضی از شرکت های عرضه کننده پرده بیمارستانی آنتی باکتریال تا 50 بار شستشو کیفیت و ماندگاری خاصیت پارچه را تضمین می‌کنند. این عدد در بعضی از مدل ها تا 300 بار شست و شو هم رسیده که بسیار ایده آل است. البته در نظر داشته باشید پرده هایی با روکش یون نقره هم عرضه می‌شود که در دستور شستشو آن ذکر شده است با یکبار شستشو خواص نانو و آنتی باکتریال پارچه از بین رفته و پس از شستشو می‌توان در محیط های عمومی از آن استفاده کرد. این نوع پرده ها اصطلاحا یکبار مصرف بوده و پس از چند ماه جایگزین می‌شوند.

تاثیر رنگ مناسب پرده بر روحیه بیماران

رنگ پرده بیمارستانی

رنگ ها تاثیر زیادی بر روحیه ، اخلاق و حتی رفتار افراد دارند که از این جهت در استفاده صحیح از انواع رنگ در فضاهایی مانند بیمارستان ، کلینیک و درمانگاه ها باید توجه ویژه ای داشته باشیم. این مسئله یکی از بخش های مهمی است که هنگام طراحی و چیدمان اتاق در بیمارستان باید به آن دقت داشت. رنگ ها هرچه شادتر و ملایم تر باشند هم وضعیت روحی بیمار و هم وضعیت روحی پرسنل را متعادل تر می‌کنند. از رنگ های مناسب و ایده آل که موجب آرامش و احساس امنیت برای بیمار به خصوص افراد مسن تر می‌شود به رنگ سبز ، آبی و بنفش ملایم اشاره می‌کنیم.

در مقابل برای بخش هایی از بیمارستان که محل بستری کودکان است از رنگ های گرم و شاد استفاده می‌شود تا احساس شادی و نشاط را در آن ها افزایش دهد.

پرده بیمارستانی کودک

 

استاندارد لازم جهت استفاده از پرده آنتی باکتریال بیمارستانی

پرده بیمارستانی آنتی باکتریال

اگر هنگام خرید پرده های آنتی باکتریال بیمارستانی به مواردی از جمله خواص ضد آنتی باکتریال و کیفیت پارچه و تجهیزات آن که در بالا گفته شده است توجه کنید ، به نوعی استاندارد لازم را رعایت کرده اید. البته هر بیمارستانی نیازهای متفاوت خود را دارد که موارد گفته شده استاندارد کلی برای خرید انواع مختف این مدل پرده است. ویژگی های استاندارد مورد نیاز تکمیلی شامل :

 • بادوام و مقاوم بودن پارچه در برابر پارگی
 • ضد آلرژی ( برای بخش های بیماران تنفسی و دارای حساسیت آلرژیک)
 • ضد استاتیک ( جلوگیری از تداخل الکتریسیته ساکن در برابر تجهیزات حساس )
 • ضد حریق بودن پارچه و نداشتن فلزاتی سنگین از قبیل سرب ، کادمیوم و …

 

کلام آخر

برای خرید تجهیزات بیمارستانی به خصوص پرده بیمارستانی از پرده هایی با روکش نانو و آنتی باکتریال استفاده می‌شود. برای طراحی و اجرا به نکات گفته شده توجه کنید تا بهترین انتخاب را با ترکیب کارایی و زیبایی در کنار هم داشته باشید تا باعث بهبود وضعیت کلی محیط بیمارستان ، کلینیک و درمانگاه شود.

 

برای سفارش با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
021-25917390
0918-0884035

دیدگاهی در مورد “پرده بیمارستانی آنتی باکتریال ، راهنمای خرید + نمونه پروژه

 1. حمید رسولی / کارپرداز گفت:

  سلام ، ببخشید پرده تزریقات برای بین تخت با ریل معمولی هم اجرا می‌کنید؟ چون سقف حالت تایل بندی شده هست امکان نصب میله استیل نیست. و این پرده ها عرض و ارتفاع مشخصی دارند؟

  1. سلام
   بله قابل اجرا با ریل معمولی هم هست. عرض و ارتفاع پرده متناسب با فضای داخلی متغیر هست .

 2. داود گفت:

  سلام
  از این ریل های بیمارستانی که به صورت L نصب میشن هم موجود دارید؟ برای اتاق تزریقات میخاستم که 4 تا تخت کنار هم باید پرده بخوره.

  1. سلام و درود
   بله. ریل بیمارستانی هم موجود داریم. هم به صورت L و هم به صورت T قابل اجرا هست. برای دریافت نمونه کار ریل با شماره فروشگاه تماس بگیرید. ? 02125917390

 3. لیلا مقصودی گفت:

  این پرده بیمارستانی و پرده تزریقات که دارید آب گریز و نانو هست؟ اگه کثیف بشه میشه شست؟ برای بخش تزریقات و بین تخت بیمار قرار هست نصب کنیم .

  1. سلام
   بله پارچه های مدیکالمون نانو و آب گریز هست. قابلیت شستشو هم داره ، قابل استفاده در بخش تزریقات و بین تخت بیمار هم هست.

 4. محمد / اهواز گفت:

  سلام وقت بخیر
  چگینی هستم ، اگر یادتون باشه حدود سه ماه پیش برای درمانگاه ما تعداد 38 تخته پرده بیمارستانی بین تختی رنگ آبی سفید ارسال کردید. الان طبقه دوم درمانگاه هم تکمیل شده و میخاستیم اون بخش رو هم پرده هاش رو از شما تهیه کنیم. مدیریت درمانگاه فرمودن که رنگ سفید فسفری کار کنیم تا با رنگ تخت و دیوار ها هم ست بشه این رنگ رو هم موجود دارید؟

  1. سلام و درود
   بله جناب چگینی رنگ سفید و فسفری رو هم موجود داریم. برای سفارش هم مطابق سری قبل اندازه هارو برامون بفرستید تا براتون ثبت کنیم. با همکارانمون تو بخش سفارش هماهنگ کنید. 02125917390/?

 5. رضا فلاح گفت:

  سلام. این پرده های بیمارستانی که موجود دارید قابلیت نصب به صورت میله استیل و ریلی رو هم داره؟ و بفرمایید که پارچه هاتون نانو و آنتی باکتریال هستش؟

  1. سلام و درود
   بله تمامی نمونه کارها قابلیت اجرا هم به صورت ریلی و هم با میله استیل رو داره. پارچه ها هم نانو و آنتی باکتریال هستش.

 6. موسوی محسن گفت:

  سلام . ارتفاع این پرده های بین تختی دورنگ چقدره؟ اگه ارتفاع ثابت باشه میتونیم کوچیک تر یا بزرگ تر سفارش بدیم؟
  برای بخش اورژانس بیمارستان میخاستم .
  تهران

  1. سلاو و درود
   ارتفاع پرده های بین تختی یا دور تختی در سه مدل 2 و 2.5 و 3 متر موجود هست، شما میتونید یکی از این سایز ها رو انتخاب کنید و از اون ارتفاع استاندارد ثابت مقدار متغیر دلخواه خودتون رو سفارش بدید.

 7. بهروز گفت:

  سلام
  رنگ بندی پرده های بین تختی برای مطب و اورژانس همین نمونه هایی هست که داخل سایت گذاشتید و پارچه ها انتی باکتريال و نانو هست؟

  1. بله ، رنگ بندی پارچه ها نمونه های موجود داخل سایت هست و تمامی مدل ها پرده آنتی باکتریال و نانو هستند.

 8. مهناز 239 گفت:

  سلام
  پرده انتی باکتربال برای اورژانس رنگ سفید یکدست موجود دارید؟ نمیخایم مثل مدلای خودتون دورنگ (بالا سفید و پایین رنگی) باشه ، کلا سفید باشه
  ممنون ?

  1. سلام?
   بله ، پرده انتی باکتریال برای اورژانس به صورت یکدست سفید هم موجود هست. به جای این که قسمت پایین پرده رو رنگی (سبز ، آبی ….) انتخاب کنید از رنگ سفید استفاده می‌کنید تا پرده به صورت سرتاسری سفید اجرا بشه.

 9. مهشید / دکوراسیون گفت:

  سلام
  این پرده های بین تختی و پرده های دور تخت محدودیت عرض ندارن؟ برای جداسازی اتاق فیزیوتراپی میخایم که دور 1 تخت و کنسول رو همزمان پوشش بده.
  سوال دوم این که امکانش هست به جای رنگ سفید که بالای پرده هست از یه رنگ دیگه استفاده کرد ؟ چون از بعضی از فروشگاه ها سوال کردیم گفتن فقط باید سفید باشه ، ممنون میشم راهنمایی کنید??

  1. ?سلام و درود
   پرده های آنتی باکتریال دور تخت و بین تخت محدودیتی برای عرض ندارند و هر متراژی که مدنظرتون باشه قابل اجرا هست.
   رنگ بالای پرده هم بر اساس انتخاب مشتری قابل تغییره و فرقی نداره که چه رنگی مدنظرتون باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *