دکوراسیون داخلی

ریل بیمارستانی و هتلی ، بهترین مدل ها کدام است؟

ریل پرده بیمارستانی

ریل بیمارستانی و هتلی ، نحوه انتخاب مدل مناسب

ریل بیمارستانی و هتلی نمونه ای کاربردی و مناسب از مدل چوب پرده های ریلی و پانچ محسوب می‌شوند که در کنار کارایی فوق العاده برای هرفضایی با چیدمان و دکوراسیون خاص قابل استفاده هستند. چوب پرده های بیمارستانی یکی از ملزومات مورد نیاز پرده بیمارستانی و هتلی به شمار می‌روند. تفاوتی ندارد که اندازه فضای شما کوچک یا بزرگ ، بلند یا کوتاه ، استاندارد یا غیر استاندارد باشد در هر صورت ریل بیمارستانی و هتلی مناسب برای هر فضایی است.

در ابتدا به معرفی و بررسی انواع مدل های ریل هتلی و بیمارستانی پرداخته و مزایا و معایب هر یک را در کنار استفاده از پرده های مختلف بیمارستانی بیان می‌کنیم و در ادامه برای خرید هر یک از مدل های زیر می‌توانید از راه های ارتباطی مختلف با ما در تماس باشید.

 

ریل هلندی (forest group) – ساده و خم

ریل هلندی ks مدل فوق العاده روان و انعطاف پذیر از ریل های بیمارستانی محسوب می‌شود که تقریبا در هر فضایی قابل استفاده است. از این ریل می‌توان برای فضاهایی با ارتفاع بلند ، پنجره هایی با انحنای زیاد و فضاهایی با اشکال مختلف مانند U و L استفاده کرد. جنس این ریل از آلومینیوم بسیار مستحکم بوده که درمقابل پرده های سنگین بسیار مقاوم است و به این دلیل که برای حالت دادن به ریل در مدل های مختلف از سیستم نورد سرد استفاده می‌‌شود ریل از مقاوت زیادی برخوردار است.

ریل هلندی بیمارستانی

این مدل ریل بیمارستانی و هتلی هلندی برای پرده هایی با دوخت نوار  ساده ، چین دار ، پلیسه و پلیسه اتومات مناسب است که به همراه قلاب به چوب پرده متصل می‌شوند. این ریل از نظر ظاهری بسیار مشابه چوب پرده های فلزی ساده بوده ولی در کارایی بسیار روان و انعطاف پذیر است. بزرگترین اندازه این ریل 6 متر است که برای متراژ های بلندتر می‌توان از رابط براکت مخصوص استفاده کرد. از این ریل می‌توان برای اتاق های درمانی ، دور تخت بیمار ، پنجره های منحنی ، دکوراسیون های هتلی استفاده کرد.

بیشتر بخوانید
پرده زبرا چیست؟ مزایا و معایب استفاده از پرده های مدرن زبرا

این ریل در دسته ریل پرده های لوکس قرار دارد و قیمت تمام شده محصول نسبت به کارایی آن ایده آل است.

مزایا :

 • قابل استفاده برای پرده بیمارستانی ، اورژانس ، مطب ، مراکز درمانی و آزمایشگاهی
 • امکان اجرا به صورت استاندارد و منحی در اشکال مختلف
 • قابلیت نصب بر روی سقف و دیوار به صورت مستقیم و پایه کشی

معایب :

 • قیمت نسبتا بالا لوازم جانبی شامل سیستم پایه کشی از سقف و میله رابط

 

ریل مدل استیل بیمارستانی و هتلی – پانچ

ریل استیل بیمارستانی و هتلی مدلی از میله پرده های گرد محسوب می‌شود که مخصوص استفاده برای مدل های پرده پانچ است. این مدل ریل که از جنس استیل درجه 1 با رنگ فلزی براق است در اندازه هایی تا طول 6 متر قابل استفاده است. از این ریل می‌توان برای فضاهایی با ابعاد استاندارد به حالت نصب بر روی سقف یا دیوار به صورت مستقیم یا پایه کشی استفاده کرد. برای قسمت هایی با حالت های غیر استاندارد مانند شکل U باید ریل را در متراژ مورد نظر نورد کرد.

ریل استیل بیمارستانی

یکی از معایب این ریل در مقایسه با ریل هلندی استفاده از پایه های تمام گرد است که مانع حرکت پرده از یک سمت به سمت دیگر می‌شود و تنها امکان اجرای چند حالت مشخص وجود دارد. از این مدل از میله های استیل پانچ می‌توان برای فضاهایی با ابعاد و اندازه های مختلف استفاده کرد. این ریل در دسته میله پرده های تمام گرد پانچ قرار دارد و قیمت تمام شده محصول نسبت به کارایی آن مناسب است.

بیشتر بخوانید
پرده شید چیست؟ معرفی انواع مدل های شید رول

مزایا:

 • قابل استفاده برای پرده اورژانس ، بیمارستان ، مطب ، مراکز درمانی و آزمایشگاهی
 • امکان اجرا به صورت استاندارد و منحنی ساده
 • قابلیت نصب مستقیم و غیر مستقیم پایه کشی به سقف و دیوار

معایب:

 • امکان جابه جایی کامل پرده (در صورت قرار داشتن پایه در وسط ریل) از یک سمت به سمت دیگر وجود ندارد

 

ریل مدل تیر آهنی (خم pvc) – ساده و خم

ریل بیمارستانی تیر آهنی یا به اصطلاح خم تیر آهنی مدلی بسیار انعطاف پذیر از چوب پرده های ریلی محسوب می‌شود که تقریبا به هر حالتی در اشکال مختلف قابل تغییر است. این ریل از جنس pvc با صفحه فلزی در داخل بدنه است که باعث استحکام بیشتر ریل در مقابل شکستگی در برابر خم شدن ریل شده و به مقاوم شدن ریل در برابر پرده های سنگین کمک می‌کند. از این ریل می‌توان برای پنجره هایی با انحنای زیاد ، فضاهایی با دکوراسیون پیچیده و در کل هر فضایی که نیاز به نصب پرده به صورت غیر استاندارد داشته باشد استفاده کرد.

ریل تیر آهنی بیمارستانی

ریل بیمارستانی تیرآهنی مناسب برای پرده هایی با دوخت ساده نظیر پلیسه و اتومات است که با استفاده از قلاب به گیره های ریل متصل می‌شوند. این مدل قابل نصب بر روی دیوار و سفف به صورت مستقیم و غیر مسنقیم است و تا ابعادی نزدبک به 25 متر به صورت یکسره قابل استفاده است. این مدل در دسته ریل های انعطاف پذبر و منحنی قرار دارد و قیمت تمام شده محصول نسبت به کارایی آن مناسب است.

مزایا :

 • قابل استفاده در اشکال مختلف
 • امکان اجرا به صورت استاندارد و منحنی ساده
 • قابلیت نصب بر روی دیوار و سقف به صورت مستقیم و پایه کشی
 • قیمت مناسب در مقابل کارایی فوق العاده
بیشتر بخوانید
پرده لوردراپه چیست ؟ انواع کرکره عمودی سال 2024

معایب :

 • نیاز به نصب پایه های زیاد و پایه کشی هایی با فاصله نزدیک از یکدیگر

 

 ریل مدل upvc – ساده و خم

ریل بیمارستانی upvc (یو پی وی سی) مدلی از چوب پرده های ریلی محسوب می‌شود که نسبت به دیگر مدل ها از کیفیت متوسط و قیمت پایینی برخوردار است. این ریل از جنس upvc بوده که با دستگاه تزریق پلاستیک ساخته می‌شود. این مدل برای پرده هایی با دوخت ساده نظیر پلیسه و اتومات مناسب است که برای اتصال پرده به ریل از گیره و قلاب استفاده می‌شود. ریل پلاستیکی برای جابه جایی پرده به صورت دستی و اتومات مناسب است.

ریل پلاستیکی بیمارستانی

ریل پلاستیکی دارای 2 مدل ساده و اتومات دستی است که هر دو مدل قابلیت نصب بر روی پنجره های منحنی تا طول 6 متر را دارند. ریل upvc در دسته چوب پرده های ریلی قرار دارد و قیمت تمام شده محصول نسبت به کارایی آن بسیار مناسب است .

مزایا :

 • مناسب برای فضاهایی با اندازه استاندارد
 • مناسب برای پنجره و فضاهای صاف یا انحنای کم
 • قابلیت نصب مستقیم و غیر مستقیم پایه کشی به سقف و دیوار

معایب :

 • بدلیل جنس و شکل بدنه قابلیت انحنای زیاد شدن در متراژ پایین را ندارد.

 

خرید ریل بیمارستانی از ابزار پرده

در این مطلب به بررسی انواع ریل بیمارستانی و هتلی در مدل های ساده ، خم و پانچ پرداختیم و مزایا و معایب هر مدل را بیان کردیم. فروشگاه ابزار پرده در زمینه فروش و ارائه خدمات در حوزه دکوراسیون انواع پرده و ملزومات هتلی و بیمارستانی فعالیت داشته و امکان ارسال محصولات موجود در فروشگاه را به سراسر کشور دارد.

 

برای سفارش با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
021-25917390
0918-0884035

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *