دکوراسیون داخلی

پرده هایی که با دیوار های قرمز ست می‌شوند ، این مدلا جذاب تره!!

پرده هایی که با دیوار قرمز ست می‌شنو

در طراحی دکوراسیون دیوارهایی به رنگ قرمز به معنی فضایی خاص ، جسورانه یا حتی رمانتیک است. از آن جایی که از این رنگ بسیار کمتر از دیگر رنگ ها استفاده می‌شود ترکیب درست آن با رنگ‌بندی چیدمان دکوراسیون باید با دقت و احتیاط صورت گیرد تا فضای اتاق را یکنواخت و تکراری نکند. پرده ها یکی از مهم ترین انتخاب های ما برای ایجاد تعادل رنگ میان دیوار و اجزای مختلف دکوراسیون محسوب می‌شوند.

در این مطلب به بررسی چند رنگ اصلی برای پرده ها می‌پردازیم که در صورت استفاده در کنار رنگ قرمز فضا را دلنشین و زیباتر می‌کنند. رنگ های که در نظر داریم شامل :

  • سفید
  • خاکستری
  • بژ
  • سبز
  • بنفش

 

پرده سبز  ، هیجان و جذابیت در کنار هم

پرده سبز با دیوار قرمز

به جرعت می‌توان گفت رنگ سبز در کنار رنگ قرمز یکی از ترکیب های جذاب و استثنابی است ، ویژگی این دو رنگ در جلب توجه افراد به اجزاء خانه به نحوی است که در صورت وجود یکی از این دو رنگ در اتاق اولین چیزی که توجه ما را به خود جلب می‌کند یکی از این دو رنگ است . حال شما تصور کنید که از پرده ای با رنگ سبز در کنار دیوار های قرمز استفاده کرده باشید.

آنگاه پرده سبز با این که از نظر رنگی هیجانی مانند دیوار قرمز را به مخاطب القا نمیکند اما تا حد قابل قبولی توجه ما را به خود جلب کرده و میان رنگ ها تعادل برقرار می‌کند. رنگ سبز به معنی حیات و زندگانی است و استفاده از این رنگ در دکوراسیون بیانگر تثبیت حس آرامش و سلامتی می‌باشد. هنگامی که از پرده ای با رنگ سبز در میان هیاهویی از رنگ های قرمز استفاده کنید دکوراسیون خانه تان را به محیطی سرشار از حس و حال خوب و انرژی بخش تبدیل کرده اید.

تنها به استفاده از پرده ای سبز در کنار دیوارهای قرمز اکتفا نکنید و با استفاده از وسایلی مانند مبلمان ،تابلو های مینیمال ، روتختی و کوسن های سبز فضایی شاد و صمیمی را فراهم کنید. نکته قابل توجه و بسیار مهمی که هنگام استفاده از رنگ قرمز و سبز در کنار یکدیگر وجود دارد همترازی روشنایی رنگ ها با یکدیگر است ، یعنی اگر دیوارهای شما قرمز ملایم باشد برای پرده ها هم از رنگ سبز ملایم استفاده کنید یا اگر رنگ دیوار قرمر تیره باشد پرده ها را هم به رنگ سبز تیره انتخاب کنید تا تعادل میان رنگ ها برقرار شود.

بیشتر بخوانید
روانشناسی رنگ پرده و تاثیر آن بر روحیه افراد

 

پرده سفید ، دلنشین و آرامبخش

پرده سفید با دیوار قرمز

ترکیب پرده هایی سفید در کنار دکوراسیون قرمز و استفاده از آن در نقاطی از خانه که وقت گذراندن در آنجا بیشتر است آرامش و انرژی اعضای خانه را بیشتر می‌کند. همانطور که می‌دانید رنگ قرمز اگر زیاد استفاده شود حتی باعث ایجاد حس خشم و هیجان زیاد در افراد می‌شود ، پس چه بهتر که با استفاده از پرده هایی به رنگ غالب مانند سفید دکوراسیون این فضا را دلنشین و آرامش بخش کنیم.

ترکیب رنگ سفید و قرمز در دکوراسیون بسیار شیک و لوکس است و استفاده از پرده هایی مانند پرده پارچه ای و شید با رنگ سفید برای محیط های کوچک و نقلی بسیار ایده آل است. این سبک پرده ها بر خلاف ظاهر ساده خود بسیار زیبا و چشمگیر هستند زیرا در کنار حس آرامشی که به افراد القا می‌کنند باعث بزرگ تر جلوه دادن محیط نسبت به اندازه واقعی می‌شوند. یکی دیگر از مزیت های رنگ سفید قابلیت تلفیق آن با رنگ طلایی است که به شیک تر شدن فضا کمک می‌کند.

 

پرده خاکستری ، متعادل کردن رنگ ها

پرده خاکستری با دیوار قرمز

اگر به مجلل بودن ترکیب رنگ سفید و قرمز علاقه ای ندارد و در عین حال هنوز هم به دنبال متعادل سازی فضای دکوراسیون و آرامش هستید از رنگ خاکستری کمک بگیرید. رنگ خاکستری متعادل و خنثی بوده و بسیاری از افراد از این رنگ به عنوان ترکیب رنگ خنثی برای استفاده در دکوراسیون استفاده می‌کنند تا رنگ اصلی بیش از قبل نمایان شود . استفاده از پرده هایی به رنگ خاکستری برای اتاقی با دیوارهای قرمز هم از این امر مستثنی نیست و در کنار تقویت رنگ اصلی به ایجاد محیطی آرامش‌ بخش و دنج کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید
مینی شید رول ، پرده ای برای پنجره های خاص و مدرن

هنگام استفاده از پرده های خاکستری بهتر است از رنگ هایی با تناژ گرم هم استفاده کنید تا فضا بی روح و تکراری نشود . پارکت یا کفپوش های رنگ چوب به خوبی با دکوراسیون قرمز و خاکستری ست می‌شوند و به تعادل رنگ ها با یکدیگر کمک می‌کنند. پرده های خاکستری اغلب به صورت تک رنگ با طرح هایی ساده ارائه می‌شوند که از این رو امکان تنظیم مدل آن ها به صورت ساده و چین دار قابل انجام است. پرده های شید یا پنل های عمودی هم که به رنگ خاکستری استفاده می‌شوند فضا را مدرن می‌کنند.

 

پرده بژ ، رنگی گرم و دوستانه

پرده بژ با دیوار قرمز

شاید دیدن رنگ بژ شما را به یاد دکوراسیون های کلاسیک قدیمی بیندازد و آن را رنگی یکنواخت و خسته کننده بدانید ، اما اگر این رنگ با قرمز استفاده شود آن‌وقت نظر شما چیست؟ در جواب باید بگوییم که ترکیب رنگ قرمز و بژ یک ترکیب گرم و انرژی بخش است که نوعی حس دوستانه را به محیط اضافه می‌کند. پرده هایی با رنگ بژ به خوبی با دیوارهای قرمز هماهنگ شده و برای استفاده در هر سبک از دکوراسیون مانند کلاسیک و مدرن مناسب است.

رنگ بژ بیشتر برای پرده های پارچه ای استفاده می‌شود و در رابطه با مدل دکوراسیون خود می‌توانید از مدل های ریزشی و پنلی این سبک پرده استفاده کنید. در ضمن اگر در منطقه ای با آب و هوای سرد سیری زندگی می‌کنید و برای پوشش دیوارها رنگ قرمز را انتخاب کرده اید حتما پرده های خود را به رنگ بژ تهیه کنید تا محیط اتاق گرمتر به نظر برسد.

 

پرده بنفش ، ترکیب رنگ های جادویی در کنار هم

پرده بنفش با دیوار قرمز

رنگ بنفش یک رنگ بسیار خاص در بین تمامی رنگ ها محسوب می‌شود که با ترکیب کنار رنگ قرمز حس عجیبی را به افراد القا می‌کند. استفاده از پرده ای بنفش در کنار دیوارهای قرمز همان ترکیب رنگ برای دکوراسیون های سلطنتی بوده که در زمان های قدیم بسیار از آن استفاده شده است. امروزه استفاده از رنگ بنفش و قرمز در کنار هم برای دکوراسیون به ندرت دیده می‌شود ولی اگر از دوستداران رنگ هایی خاص این چنینی هستید به این توصیه ها توجه کنید.

بیشتر بخوانید
نوار پرده پانچ ، راهنمای خرید انواع نوارهای حلقه‌ای

میزان روشنایی رنگ پرده را نسبت به محیط اتاق انتخاب کنید ، اگر فضای اتاق کوچک است از رنگ بنفش با پالت رنگی روشن و برای فضاهای بسیار بزرگ از رنگ بنفش با پالت رنگی تیره استفاده کنید. برای جلوگیری از یکنواخت شدن دکوراسیون رنگ های سفید را به اتاق اضافه کنید تا تعادل مناسبی میان این دو رنگ به وجود بیاید.

 

آیا رنگ پرده ها باید روشن تر یا تیره تر از دیوار اتاق باشد؟

میزان روشنایی رنگ پرده ها ارتباط مستقیمی با رنگ دیوار و هدف شما از چیدمان دکوراسیون دارد. اگر قصد دارید فضای اتاق را هماهنگ و یکدست جلوه دهید از پرده هایی با رنگ روشن یا تیره متناسب با رنگ دیوار استفاده کنید. اما برای جدا سازی قسمت های مختلف اتاق با یکدیگر پرده هایی با رنگ بسیار روشن و تیره را در نظر داشته باشید.

مطلب پیشنهادی : رنگ پرده را روشن تر یا تیره تر از رنگ دکوراسیون انتخاب کنیم ؟

 

سخن نهایی

دیوارهای قرمز یک ترکیب استثنایی و لوکس برای دکوراسیون محسوب می‌شوند که سبک و استایل خانه را متفاوت جلوه می‌دهند. برای زیباتر کردن فضا از پرده هایی با ظاهر ساده و مرتب استفاده کنید تا در کنار زیبایی، ترکیب هماهنگی از چیدمان را ارائه دهند. به چند نمونه از این مدل ها می‌توان به پرده هایی با رنگ سفید ، خاکستری ، بژ ، سبز و بنفش اشاره کرد که به راحتی با دیوارهای قرمز ست می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *