دکوراسیون داخلی

پرده هانی کامب ، پرده ای پلیسه با طراحی هوشمندانه و جذاب

پرده هانی کامب

شاید با خواندن تیتر تعجب کرده باشید که منظور از پرده ای دوجداره به شکل لانه زنبور یعنی چه یا این که از قبل با پرده های هانی کامب آشنایی دارید و به دنبال خرید این مدل ها هستید. پرده های هانیکوم به دلیل ساختار سلولی شکل پارچه به لانه زنبوری یا پلیسه پشت پنجره ای معروف هستند که از پارچه ای نازک اما با دوام و مکانیزم جابه جایی مانند آکاردئون ساخته شده اند که به راحتی جا‌به‌جا می‌شوند.

اگر شما هم دوست دارید درباره این مدل پرده هانیکوم اطلاعاتی رو بدست بیارید حتما در ادامه با ما همراه باشید.

 

پرده هانی کامب یا هانیکوم چیست؟

پرده هانی کامب چیست؟

پرده هانی کامب یا هانیکوم که به پرده لانه زنبوری و پلیسه پشت پنجره ای هم معروف است مدلی از پرده های پشت پنجره ای محسوب می‌شود که با قابلیت نصب بر روی فریم پنجره و جابه جایی آسان همراه است. این مدل از چندین لایه پارچه بصورت سلولی  ( حفره های افقی ) شکل ساخته شده است تا در برابر هوا و گرد و غبار مقاومت خوبی داشته باشد و به عنوان عایق عمل کند. هانی کامپ در طرح و رنگ های مختلفی عرضه می‌شود که از نظر تنوع نسب به دیگر پرده های مدرن محدودتر هستند اما نسبت به کاربردی که دارند این محدودیت قابل قبول است.

رنگبندی پرده هانی کامب

پرده هانی کامب به دلیل ظاهر ساده و زیبا در کنار کارایی ایده آل به یک انتخاب مناسب برای خانه هایی با دکوراسیون کلاسیک و مدرن تبدیل شده است که قابلیت نصب بر روی فریم پنجره دوجداره و upvc در کنار اشغال حداقلی فضا از مزایای فوق العاده این پرده های لانه زنبوری به شمار می‌رود.

 

جنس پارچه و تنوع مدل های پرده لانه زنبوری

جنس پرده های هانی کامب

پرده های هانی کامب از پارچه ای به جنس پلی استر با قابلیت کشسانی بالا ساخته شده است که هنگام جابه‌جایی بر روی پنجره به راحتی باز و بسته می‌شوند. مدل این پرده به نحوی است که دو پارچه به صورت عمودی و به عنوان رویه اصلی بر روی یکدیگر قرار گرفته اند و در بین این دو قسمت پارچه هایی افقی با فاصله ای مشخص به عنوان عایق پرده بر روی یکدیگر قرار دارند. این عایق ها به شکل سلول های پارچه ای هستند که می‌توانند هوا را به دام بیندازند و در تابستان و زمستان هوای داخل خانه را متعادل نگه دارند.

بیشتر بخوانید
۳ ویژگی مهم و جذاب پرده شید بلک اوت که حتما باید بدانید !

پرده هانیکوم

پرده هانیکوم از نظر تنوع طرح و رنگ محدود است و نباید از این سبک پرده انتظار مدل های متنوع و گوناگونی را داشته باشید. دلیل این محدودیت در طراحی مدرن و ساده این سبک از پرده است که به نوعی با دکوراسیون های مدرن راحت تر هماهنگ بشود. البته در نظر داشته باشید که منظور ما از محدودیت وجود چند طرح و رنگ ساده است. رنگ هایی مانند سفید ، کرم ، قهوه ای ، سبز ، صورتی و دیگر رنگ ها یا طرح های گلدار ، طرح چوب و هندسی تنها نمونه های موجود در بازار است.

 

نحوه عملکرد هانیکوم ، مکانیزم دستی یا برقی؟

مکانیزم حرکتی پرده هانیکوم

قبل از این که با انواع مکانیزم حرکتی پرده های هانی کامپ و عملکرد هر یک آشنا شوید بیایید تا به بررسی ساختار و نحوه قرار گیری آن بر روی پنجره بپردازیم. ساختار حرکتی این پرده با استفاده از سیستم ساده یا ساید گاید است که قطعات آن بر روی فریم پنجره ثابت می‌شوند. اگه دوست دارید درباره سیستم ساید گاید اطلاعات بیشتری بدست بیاورید حتما مقاله پرده مینی شید رول را مطالعه کنید که داخل یک بخش به صورت جداگانه به بررسی این سیستم پرداخته ایم.

پرده پلیسه پشت پنجره ای

مکانیزم حرکتی پرده پلیسه پشت پنجره ای به دو روش دستی و برقی است. در مدل دستی هانی کامب را به وسیله دستگیره و مانند آکاردئون به بالا و پایین حرکت می‌دهیم اما در مدل برقی با استفاده از ریموت کنترل یا به صورت هوشمند پرده جابه‌جا می‌شود. به دلیل قیمت بالای این مدل نسبت به دیگر پرده های مدرن در ایران بیشتر مکانیزم دستی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پرده پلیسه پنجره

استفاده از مکانیزم حرکتی پرده پلیسه در سه حالت امکان پذیر است . جمع کردن پرده از جهت پایین به بالا ، از جهت بالا به پایین و از دو جهت به وسط بصورت آکاردئونی سه مدل اصلی آن است که هنگام سفارش پرده یکی از این حالت ها را باید انتخاب کنید. قیمت مدل دو طرفه نسبت به مدل یک طرفه بیشتر است که معمولا از مدل دو طرفه برای پرده پلیسه شب و روز استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید
پرده شید سان اسکرین خورشیدی چیست؟

 

پرده پلیسه شب و روز چیست و چه تفاوتی با دیگر مدل ها دارد؟

پرده پلیسه شب و روز

پرده پلیسه شب و روز یکی از مدل های هانیکوم است که در آن جدای از پرده اصلی از یک پوشش زیرین مانند آستر پرده استفاده می‌شود تا به کنترل نور و حفظ حریم شخصی در شب و روز کمک کند. این مدل مناسب برای فضاهایی با نور گیر زیاد و قابلیت مشاهده فضای داخل از بیرون است که با ارائه پوششی یکدست مانند آستری از ورود نور به داخل جلوگیری کرده و موجب حفظ حریم شخصی منازل می‌شود.

 

بهترین قسمت های خانه برای استفاده از پرده لانه زنبوری کدام است؟

پرده هانی کامب در پذیرایی

به بهترین فضاهایی که برای استفاده از پرده لانه زنبوری مناسب است می‌توان به اتاق پذیرایی و نشیمن ، اتاق خواب ، آشپزخانه و حمام اشاره کرد. تفاوتی ندارد که دکوراسیون شما کلاسیک یا مدرن است یا اندازه پنجره کوچک یا بررگ باشد، در هر صورت پرده هانی کامب به راحتی با فضای شما هماهنگ شده و به تنظیم نور محیط کمک می‌کند. طراحی ساده این پرده برای درب و پنجره هایی که به صورت مداوم باز و بسته می‌شوند بسیار مناسب است زیرا پرده بر روی این قسمت ها ثابت شده و هنگام باز کردن پنجره همراه با آن باز می‌شود.

پرده پلیسه متصل به پنجره

این ویژگی فوق العاده موجب افزایش بهره وری حداکثری از چیدمان دکوراسیون می‌شود که در کنار کارایی مناسب فضای بسیار کمی را هم اشغال می‌کند.

 

نحوه نظافت هانی کامب به چه صورت است؟

نحوه نظافت پرده هانی کامب

این پرده ها به دلیل قرار گیری در مجاورت پنجره به وسیله گرد و غبار و دیگر آلودگی های موجود کثیف می‌شوند یا حتی ممکن است در اثر قرار گیری در محیطی مانند آشپزخانه مایعات یا چربی بر روی پارچه نفوذ کرده و باعث ایجاد لکه هایی سخت بر روی پرده شود. نظافت پرده های هانی کامب مشابه دیگر پرده های مدرن است اما با این تفاوت که باید از دستورالعمل مشخصی برای نظافت آن ها استفاده کنیم. این دستورالعمل به دو روش گردگیری و شستشوی به صورت ماهانه و فصلی اشاره دارد.

بیشتر بخوانید
5 مدل اصلی برای ارتفاع پرده ، بهترین حالت برای استفاده در خانه کدام است؟

گردگیری پرده هانی کامب

 

برای گردگیری که معمولا به صورت هفتگی و ماهانه انجام می‌شود ابتدا پرده را کاملا باز کرده و سپس به وسیله جارو برقی یا دستمال گردگیر پرده را در امتداد پلیسه های پارچه گردگیری کنید. برای تمیز کردن حفره های داخل پرده از وسیله سشوار بدون حرارت استفاده کنید تا گرد و غباری که داخل این حفره ها وجود دارد به خوبی تمیز شود.

شستشوی پرده هانی کامب

برای شستشوی فصلی هانی کامب ابتدا پرده را از محل نصب باز کرده و سپس در محیطی هموار پهن کنید. با استفاده از مواد شوینده + فوم یا اسفنج نمدار به آرامی پلیسه های پرده را به صورت افقی تمیز کنید ( از راست به چپ و بالعکس ) تا لکه های موجود بر روی پارچه تمیز شود. سپس با استفاده از حوله نمدار پرده را آبکشی کرده و پس از کمی خشک شدن پرده را در محل مورد نظر نصب می‌کنیم. برای حفظ حالت پلیسه های پرده آن را به مدت 24 ساعت در حالت بسته نگه می‌داریم.

 

مزایا استفاده از پرده هانی کامب

  • قابلیت شستشوی آسان
  • دارای طرح و رنگ ساده و جذاب
  • پرده ای مدرن با طراحی مهندسی شده
  • قابلت استفاده در دکوراسیون های کلاسیک و مدرن
  • قابلیت جابه‌جایی مانند آکاردئون به صورت دستی و برقی
  • قابلیت نصب بر روی فریم درب و پنجره و اشغال حداقلی فضا
  • کمک به حفظ دمای محیط به وسیله سلول های پارچه ای مانند عایق دوجداره

مزایا استفاده از پرده هانی کامب

 

سخن نهایی

پرده های هانی کامب که به هانیکوم ، پلیسه و لانه زنبوری معروف هستند نمونه ای جذاب از پرده های مدرن به شمار می‌روند که با طراحی ساده و کاربردی به عنوان پوششی مینیمال برای درب و پنجره خانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. استفاده از این مدل پرده در هر دکوراسیونی با هر سبک و سلیقه ای امکان پذیر است. سلول های پارچه ای این امکان را برای ما فراهم می‌سازند تا با عایق بندی خانه به بهره وری بیشتر انرژی کمک کنیم.

1 نظر در “پرده هانی کامب ، پرده ای پلیسه با طراحی هوشمندانه و جذاب

  1. یلدا 23 گفت:

    مقاله جالبی بود 👏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *